Mikrofibra i tradycyjny ręcznik

 

Cały nasz plecak turystyczny staje się powoli wolny od nieużytecznych przedmiotów, których właściwości użytkowania predysponują je do używania tylko o określonej porze roku i w określonych warunkach termicznych i pogodowych. Ich miejsce zajmują przedmioty uniwersalne, lekkie, zrobione z najnowocześniejszych materiałów. Rewolucja ta dotyczy nie tylko naszych plecaków turystycznych, ale również przedmiotów codziennego użytkowania.

Technologia w naszych ręcznikach

ręcznik z mikrofibryRewolucyjnym rozwiązaniem w szeroko pojętym przemyśle odzieżowym było wyprodukowanie mikrofibry. Jest to materiał syntetyczny, który powstaje z mieszkanki niezwykle cienkich włókien poliestrowych i nylonowych. Włókna te mogą być nawet do 100 razy cieńsze niż grubość włosa. Dzięki temu otrzymujemy materiał, który niezwykle szybko wchłania wilgoć, ale który jest jednocześnie schnie niezwykle szybko. Mikrofibra znalazła swoje zastosowanie w turystyce, np. w postaci prześcieradeł, które schną bardzo szybko, są bardzo miękkie i wygodne, a jednocześnie podnoszą z kontaktem z ludzkim ciałem komfort termiczny. Według producentów, tego typu prześcieradło może podnieść temperaturę w śpiworze nawet o 3 stopnie Celsjusza. Turystyka i wojsko używają mikrofibry przede wszystkim pod postacią ręczników. Ręcznik z mikrofibry schnie bardzo szybko, dzięki czemu można bardzo szybko organizować i dezorganizować obozowisko z suchym ręcznikiem, który z powrotem możemy bardzo szybko włożyć do plecaka, nie narażając reszty rzeczy z naszego ekwipażu na kontakt z wilgocią. Ręczniki z mikrofibry cieszą się również popularnością wśród sportowców, którzy cenią sobie dużą wchłanialność wilgoci oraz bardzo szybki czas schnięcia. Dzięki tego typu ręcznikowi będziemy mogli bez problemu użytkować ręcznik w trakcie treningu i suchy ręcznik włożyć do naszej torby sportowej. Co więcej, ręczniki z mikrofibry zaaklimatyzowały się również w warunkach domowych. Dzięki swojej miękkości, ręczniki z mikrofibry łączą w sobie funkcje praktyczne i utrzymują, tak ważny w warunkach domowych, poziom komfortu, dzięki czemu idealnie nadają się do użytkowania w domu.

Posiadanie w szafie ręcznika z mikrofibry czyni nas posiadaczem najbardziej zaawansowanego technologicznie ręcznika współczesności, który idealnie nadaj się do użytku domowego, turystycznego i sportowego. Jest to produkt zdecydowanie lepiej spełniający swoje funkcje niż tradycyjne, bawełniane ręczniki. Jest również bardzo trwały i stosunkowo tani. Dzięki właściwej eksploatacji i konserwacji może służyć nam przez wiele lat.