Minimalizowanie cieni pod oczami

Wiele osób ciężko pracujących zdaje sobie sprawę z tego jak dokuczliwe mogą być podkrążone oczy. Są one głównie skutkiem nieodpowiedniego stylu życia, krótkiego snu, spożywania małej ilości wody czy palenia papierosów. Wśród osób borykających się z sińcami pojawiają się też takie, u których problem pojawił się już w dzieciństwie. W takim przypadku jest to uwarunkowanie genetyczne, na które wpływ nie ma nieodpowiedzialny styl życia, jednak może się on przyczynić do powiększenia problemu.

Usuwanie cieni pod oczami

redukcja cieni pod oczami BiałystokPoczątkowym etapem w walce z cieniami pod oczami powinna być zmiana stylu życia. Jeśli to tylko możliwe starajmy się poświęcić na sen minimalnie siedem godzin dziennie. Ponadto zminimalizujmy stres, który również może być źródłem naszego problemu. Odpowiednia ilość wody pozwoli usunąć z organizmu wszystkie toksyny i poprawi jego funkcjonowanie. Warto wiedzieć, że wyróżniamy dwa typy cieni pod oczami. Pierwszy z nich to cienie naczyniowe, powstające przez naczynia żylne prześwitujące przez skórę, która w okolicach oczu jest szczególnie cienka i delikatna. Sposobem na pozbycie się tego rodzaju cieni jest biorewitalizacja, czyli poprawa gęstości i jakości naskórka. Kolejny typ cieni to te wywołane przez zbyt ciemny barwnik. W tym przypadku polecane są zabiegi rozjaśniające oraz stosowanie po nich dermokosmetyków, które mają za zadanie podtrzymanie efektów. Jeśli interesuje nas redukcja cieni pod oczami Białystok jest miastem, które może się pochwalić świetną kliniką zajmującą się tego typu problemami. Warto jednak pamiętać, że pozbywanie się cieni pod oczami jest długotrwałym procesem i nie powinniśmy go w żaden sposób przyspieszać. Wynika to głównie z tego, że skóra pod naszymi oczami jest cztery razy cieńsza niż skóra na reszcie naszego ciała. Zazwyczaj jednak dzięki cierpliwości uzyskujemy spektakularne efekty, a problem, z którym borykaliśmy się od wczesnych lat szkolnych i który niejednokrotnie spędzał nam sen z powiek zostaje całkowicie rozwiązany.

Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli medycyna estetyczna pozwala nam na rozwiązanie problemu, podstawowym działaniem powinno być nasza ingerencja w dotychczasowy styl życia jeśli to on był winowajcą. Niedosypianie i ciągły stres ujawnia się na naszym ciele między innymi w postaci podkrążonych oczu. Zabiegi nie powinny być głównym elementem walki z tym problemem, a jedynie uzupełnieniem do zmian wprowadzonych w naszej codzienności. Picie większej ilości wody z pewnością przynosi szybko efekty, nie tylko pod naszymi oczami, ale na całej skórze, która staje się bardziej elastyczna i jędrna.