Monitoring o najwyższej jakości

Mimo naszych starań i ogromnej ilości ujęć, na naszym obiekcie mieliśmy tyle zdarzeń, iż w pewnym momencie pojawiła się propozycja zamknięcia go, z uwagi na bardzo dużą ilość strat, spowodowaną właśnie owymi zdarzeniami. Jednak po gruntownej analizie okazało się iż braki skuteczności w dużej mierze biorą się z ograniczonych możliwości, jakie zapewniał nasz przestarzały system monitorowania, który ledwie wystarczał by móc monitorować obiekt. Z tego powodu, zdecydowano iż zostanie on wymieniony na nowy.

System monitorowania wizyjnego o wysokiej rozdzielczości

monitoring ahdGłównym problemem starego systemu była fatalna jakość obrazu, przez którą trudno było podejmować jakiekolwiek działania, zarówno interwencje jak i czynności po zdarzeniu. W naszym wypadku nie mogło być mowy o oszczędzaniu na nowym systemie, dlatego na naszym obiekcie miał zostać zamontowany monitoring ahd, o najwyższej możliwej do uzyskania rozdzielczości. Był to ogromny krok naprzód, gdyż nowy system pozwalał na monitorowanie niemal całej powierzchni chronionego przez nas obiektu z niespotykaną dokładnością, na tyle iż operatorzy monitoringu mogli bez trudu odczytać podczas testów identyfikator kolegi, znajdującego się po drugiej stronie obiektu od kamery, przez którą był obserwowany. Skok jakości był widziany zarówno podczas statycznej obserwacji, jak i dynamicznej, a nowe kamery, specjalnie zaprojektowane do współpracy z tak nowoczesnym systemem posiadały mnóstwo udogodnień, nie widzianych w prostszych modelach, pracujących na starszych systemach o mniejszej jakości. Filtry obrazu eliminowały zakłócenia spowodowane nagłym ruchem kamery, poprawiając znacznie komfort używania kamer do dynamicznej obserwacji, a blokada natężenia światła umożliwiała płynne przejście z trybu dziennego w nocny bez chwilowej utraty wizji, bardzo częstej w starego typu urządzeniach.

Oczywiście, tak dokładny system monitorowania zajmował ogromne pojemności nośników rejestratora, dlatego zakup co najmniej trzech urządzeń o najwyższej pojemności był koniecznością do utrzymania minimalnego wygodne czasu archiwizacji, aczkolwiek w połączeniu z jakością obrazu, długi czas przechowywania materiału znacznie ułatwiał współpracę z policją w celu zakończenia trwających zdarzeń. Już na krótko po wymianie systemu, ilość zdarzeń na obiekcie znacznie wzrosła, a straty nimi spowodowane spadły niemal o połowę w ciągu tylko pierwszego tygodnia. Operatorzy chwalili zarówno jakość obrazu, jak i responsywność kamer, ale również i możliwość odtworzenia nagrania o doskonałej jakości.