Na czym polega zabezpieczenie lakieru?

 

Przygotowanie powierzchni karoserii to Twój pierwszy ważny krok. Najważniejsze, podstawa wszystkiego, co następuje w twoim projekcie malowania samochodu. Jeśli nie wykonasz poprawnie tego pierwszego kroku, wszystko, co robisz później, jest stratą czasu. Żadna ilość farby lub lakieru bezbarwnego nie zakryje błędów i pozostałych niedoskonałości na powierzchni, którą dostarczyłeś jako podstawę procesu ponownego malowania. 

Jak zabezpieczyć lakier?

skuteczne zabezpieczenie lakieru w gdańskuWięc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować się na cierpliwość i staranność w przygotowaniu idealnej podstawy do samodzielnego malowania. Profesjonalni malarze poświęcają 95% swojego wysiłku i czasu na malowanie samochodów na przygotowaniu powierzchni. Już samo to powinno ci jasno i prosto powiedzieć, na czym naprawdę musisz skoncentrować swoje najlepsze wysiłki i poświęcić wiele godzin, jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda skuteczne zabezpieczenie lakieru w gdańsku. Nakładanie warstw lakieru i lakierów bezbarwnych jest proste i szybkie. Ale przygotowanie powierzchni samochodu do tych zastosowań lakierniczych jest najważniejszym aspektem malowania własnego samochodu. Auto malowanie składa się z szeregu zadań, które muszą być starannie i dokładnie wykonane, w przeciwnym razie wszystkie Twoje wysiłki zakończą się fiaskiem. Jeśli wykonasz te zadania ostrożnie i całkowicie, wszystkie te etapy będą się składać na super malowanie pojazdu, malowanie, które ma profesjonalną jakość i nie pozwala amatorom odróżnić. Farba będzie mocno przylegać do powierzchni, a malowanie będzie trwało przez wiele lat. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że niestandardowa jakość wykonania w dowolnej fazie oznacza ruinę całego malowania. Musisz być pewien, że kończysz perfekcyjnie każdą fazę procesu malowania tak dobrze, jak to tylko możliwe. Jeśli rzeczywiście narobisz bałaganu na scenie, a większość ludzi to robi, po prostu wróć i rób to jeszcze raz, dopóki nie zrobisz tego dobrze. Szlifowanie, kluczowe zadanie przygotowania karoserii do ponownego malowania, wymaga rozpoczęcia od dość szorstkiego ziarna (320) i przejścia do najdrobniejszego ziarna niezbędnego do uzyskania idealnie gładkiej i nieskazitelnej powierzchni. Pamiętaj, aby dokładnie odkurzyć i wyczyścić powierzchnię, przechodząc od jednego ziarna do drugiego. Następnie upewnisz się, że nie stwarzasz sobie dodatkowych problemów, tworząc nowe zadrapania, gdy używasz coraz drobniejszego papieru ściernego. Po zakończeniu szlifowania bardzo dokładnie oczyść całą powierzchnię, upewniając się, że cały kurz, zabłąkany piasek i gruz zostały całkowicie usunięte.

Następnie możesz rozpocząć szybsze etapy malowania samochodu lub motocykla: nakładanie lakieru i lakieru bezbarwnego. Nie daj się skusić na pośpiech w żadnej z faz, ale pamiętaj, że dążysz do świetnie wyglądającej, profesjonalnej pracy malarskiej, z której będziesz zadowolony i która przetrwa wiele, wiele lat.