Na pokryciu dachu nie można oszczędzać

Tysiące osób zdecydowały się w ostatnich miesiącach na budowę swojego nowego domu. Wszystko zaczęło się na wiosnę gdy budowy ruszyły jedna po drugiej. Jeśli wybrać by się na wycieczkę po małych miejscowościach i wsiach przylegających do dużych miast to można by zobaczyć mnóstwo takich zaczętych inwestycji. Pewnie nie każdy dom doczeka się końca budowy, bo wszystkich zaskoczyły ogromne podwyżki cen materiałów i usług budowlanych. A przecież każdy etap budowy jest bardzo istotny i nie warto oszczędzać na jakości usług czy materiałów.

Zatrudnijmy naprawdę profesjonalnego dekarza

profesjonalne krycie dachów piasecznoZaoszczędzić można jedynie na usługach murarzy. Pod warunkiem, że zamiast dużej firmy weźmiemy fachowców działających w pojedynkę lub z pomocnikami. Szczególnie murarze starej daty mają naprawdę uczciwe ceny swoich usług a robotę robią nawet lepiej niż duże firmy. Natomiast coś na czym absolutnie nie można oszczędzać to pokrycie dachu. To jest jeden z najważniejszych etapów budowy, który wykonuje się zaraz po wyciągnięciu murów. Po pierwsze – naprawdę warto znaleźć najlepszego specjalistę, który oferuje profesjonalne krycie dachów Piaseczno i na tym etapie nawet nie myślmy o oszczędzaniu. Zatrudnijmy firmę uznaną na rynku lub fachowców, których polecają inni. Po drugie – nie ma mowy o oszczędzaniu na jakości więźby, odeskowania czy materiału, którym dach pokryjemy. Jeśli budujemy dom piętrowy o powierzchni około stu metrów kwadratowych to musimy się liczyć z tym, że za zrobienie dachu zapłacimy dzisiaj około sześćdziesięciu tysięcy złotych. Bardzo mocno w górę poszły ceny drzewa oraz samych pokryć dachowych. Blachodachówka czy dachówka ceramiczna podrożały o kilkadziesiąt procent od wiosny do jesieni. Mimo skoków cen i tak trzeba będzie dach zrobić. Lepiej więc wydać więcej i zrobić go raz a porządnie niż później cokolwiek w nim poprawiać lub naprawiać. Profesjonalnie pokryty dach wytrzyma kilkadziesiąt lat, a na niektóre pokrycia dachowe producenci oferują nawet pięćdziesiąt lat gwarancji.

Na termin u najlepszych dekarzy czeka się co najmniej kilka tygodni. O zrobieniu dachu trzeba więc pomyśleć odpowiednio wcześniej. Materiały na dach też można zamówić z wyprzedzeniem, ale wcześniej trzeba wszystko skonsultować z dekarzem. Drewno konstrukcyjne możemy zamówić sami, ale to dekarz da nam dokładną rozpiskę jakiej długości elementy będą do pokrycia dachu potrzebne. No i najważniejsze – materiał, którym dach pokryjemy. Warto wybrać coś ładnego, bo to się będzie na domu rzucało w oczy z daleka.