Najlepsze oferty czarterowe jachtu

Od zawsze kochałam wodę i właściwie czułam, że to woda powinna być moim prawdziwym żywiołem. Niektórzy śmiali się, że w poprzednim życiu byłam syreną i może to prawda. Niezależnie jednak od takich żartów, po cichu zazdrościłam mitologicznym bohaterom, którzy przecinali wody morza Egejskiego, żeglując wraz z wiatrem w nieznane sobie wyspy lub na miejsca heroicznych bitew. Miałam spore doświadczenie w żegludze, pomyślałam więcej – czemu nie udać się właśnie tam? Skrzyknęłam znajomych i pozostało jeszcze znalezienie jakiegoś jachtu. 

Najlepszy jacht z możliwością czarteru 

atrakcyjny czarter jachtu w GrecjiW końcu to nie tak, że mogłam mój polski jacht tak łatwo sobie przetransportować na wody Grecji. Dlatego tym bardziej miły mojemu sercu był atrakcyjny czarter jachtu w Grecji. Wiedziałam, czego szukać, bo znałam się na tych wodnych bestiach. Po pierwsze – upewnić się, że można obejrzeć jacht przed wypłynięciem. Niby to błahostka, ale to naprawdę ważne w momencie, w którym później firma czarterowa może chcieć pieniądze za szkody, których nie zrobiłam. Wykonanie zdjęć przed i dokładna dokumentacja – tego się nauczyłam w tym światku. Chciałam też, by na moim jachcie byłam bardzo sprawna echosonda i żeby z samego jachtu była możliwość nurkowania. Pomyślałam jednak, że nie tylko chce wynająć jacht, ale też mieć rozplanowane trasy i wypady na różne wyspy, tak, by organizacyjnie ktoś to zrobił za mnie. A także, że pływanie jest świetne, kiedy zna się wody, po których się pływa więc potrzebuje także sternika. W końcu najgorsze co może być, to zgubić się na nieznanych wodach, kiedy miało się odbywać relaksujące wakacje. Dlatego szukałam takich ofert, które poza czarterem oferują coś więcej, chcą przekonać swoich klientów do Grecji. Prawdę mówiąc – nastawiłam się na poszukiwania pasjonatów, którzy zarabiają na swoim niecodziennym w naszych, krajowych warunkach, hobby. Tak naprawdę chciałam odbyć rejs w Grecji, który sprawi, że się odprężę, a nie będę męczyć i martwić o to, czy znajomi na pewno sobie poradzą. 

Przeszukiwanie ofert trochę trwało, w końcu jednak trafiłam na czarter idealny, z mojego punktu widzenia i z punktu widzenia moich oczekiwań i preferencji. Było tam wszystko, czego tak bardzo potrzebowałam. Połączenie żeglugi z turystycznym zwiedzaniem, moich ukochanych jachtów z przyjemnym zapomnieniem, że trzeba sterować i martwić się o kurs, z cudownym morzem i jeszcze wspanialszą Grecją. To wszystko razem sprawiło, że ten rejs stał się wakacjami mojego życia, a kończąc go, miałam wielką ochotę krzyknąć – jeszcze raz!