Napędy do bram

Brama jest jednym z najważniejszych elementów ogrodzenia. To ona umożliwia swobodne wjechanie na działkę i oczywiście odpowiednio ją chroni. Obecnie w sklepach branżowych bardzo łatwo jest zakupić taką konstrukcję. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i materiał, z którego została wykonana. Jej montaż również nie jest trudny. Jednak muszą wykonać go osoby doświadczone, by wszystko mogło służyć przez wiele lat.

Jak wybrać automatykę?

Automatyka do bramJeśli wybierze się już odpowiedni rodzaj bramy można rozpocząć montaż. Jednak warto zastanowić się również na innym dodatkiem. Jest nim automatyka, która obecnie staje się bardzo popularna. Dzięki niej z łatwością można zamykać lub otwierać całą konstrukcję tylko za pomocą pilota. Oczywiście można stosować ją zarówno przy nowych, jak i starych bramach. Ich rodzaj również nie jest istotny, mogą być skrzydłowe, ale też przesuwne. Najważniejsze, by dobrać odpowiedni napęd. Do bram jednoskrzydłowych lub dwuskrzydłowych stosuje się przede wszystkim siłowniki. Kupując je należy zwrócić uwagę na parametry bramy. Ważna jest długość skrzydła, jego waga, a także materiał, z którego został wykonany. Jeśli jest to drewno trzeba doliczyć kilka kilogramów do jego ciężaru. W tym wypadku bierze się pod uwagę to, że jest to materiał, który bardzo łatwo nasiąka. W związku z tym waga całej konstrukcji będzie się zmieniać zależnie od pogody. Nie można również zapomnieć o wypełnieniu skrzydła. Jeśli nie zawiera żadnych przerw, należy również pamiętać, że automatyka do bram przy zamykaniu będzie walczyć również z wiatrem. W przypadku bram przesuwnych jest podobnie. Również trzeba zapoznać się z jej wymiarami, a także wagą. Oczywiście wszystkie informacje można uzyskać bezpośrednio u producenta. Wtedy można udać się do sklepu i tam wybrać odpowiedni model. Jeśli nie jest się pewnym, jaki będzie najlepszy, zawsze można skorzystać z pomocy sprzedawcy, lub też wziąć ze sobą doświadczoną osobę, która posiada już automatykę do bramy. Na samym końcu trzeba zająć się jej montażem. W tym przypadku również lepiej jest zostawić to fachowcom, szczególnie wtedy, kiedy wybierało się model podziemny, który wymaga więcej prac.

Wybranie automatyki do bramy nie jest proste. Jednak po zapoznaniu się ze wszystkimi parametrami naszej konstrukcji i modelami napędów, które znajdują się w sklepie nie powinno być z niczym problemów. Warto skupić się na tym, by zarówno brama, jak i automatyka były dostosowane do naszych wymagań. W ten sposób z pewnością będzie się zadowolonym.