Niewielka gitara dla dziecka

Niedawno nasza córka miała urodziny. Już jakiś czas wcześniej zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, jaki prezent dla niej wybrać. Chcieliśmy znaleźć coś, co sprawiłoby jej przyjemność oraz zajęło jej wolny czas. Od jakiegoś czasu słyszeliśmy od niej, że chciałaby się nauczyć gry na jakimś instrumencie. Postanowiliśmy więc ją nieco podpytać, by dowiedzieć się, jaki się jej najbardziej podoba. Taki prezent wydał się nam doskonałym pomysłem, ponieważ pozwoliłby naszej córce wykorzystać drzemiącą w niej kreatywność.

Gitara na prezent dla dziecka

mała gitara 1/2Od córki dowiedzieliśmy się, że najchętniej nauczyłaby się gry na gitarze. Widziała wielu muzyków, którzy przy pomocy takiego instrumentu tworzyli muzykę, która się jej podoba. Uznaliśmy, że to całkiem dobry pomysł. Zaczęliśmy więc szukać informacji o tym, jaki instrument powinniśmy wybrać. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie mała gitara 1/2. Taki model jest idealny dla najmłodszych, ponieważ jego wielkość jest dopasowana do wzrostu dziecka, a gryf będzie pasował do dłoni malucha. Zanim ostatecznie zdecydowaliśmy się na konkretny model, zasięgnęliśmy opinii osoby, która się na tym zna. Poradziła nam, żebyśmy rzeczywiście wybrali niewielką gitarę, ponieważ w przeciwnym wypadku dziecko może się szybko zniechęcić. Bardzo ważne jest to, by maluch umiał wygodnie objąć gryf ręką oraz docisnąć do niego struny. Dzięki temu nie będzie się zbyt mocno męczyło podczas nauki gry na gitarze. Kiedy już wiedzieliśmy, jakiej wielkości gitarę powinniśmy wybrać, zaczęliśmy się zastanawiać nad innymi cechami takiego instrumentu. Zależało nam na tym, by znaleźć taki model, który jest wykonany z trwałych materiałów. Chcieliśmy mieć pewność, że taka gitara będzie dobra dla dziecka – musi być więc dosyć odporna. Postawiliśmy więc na instrument wykonany z wysokiej jakości materiałów. Na koniec mieliśmy do wyboru modele o różnej estetyce. Zdecydowaliśmy się na gitarę o klasycznym kolorze, która ładnie się prezentuje.

Mieliśmy nadzieję, że gitara będzie dobrym pomysłem na prezent urodzinowy dla naszej córki. Nie mogliśmy się doczekać, aż otworzy pudło z takim upominkiem. Jak tylko zobaczyła, co w nim jest, aż zakrzyknęła z radości. Od razu złapała gitarę tak, jak podziwiani przez nią muzycy oraz spróbowała coś zagrać. Bardzo się jej to spodobało. Udało się nam wybrać taki model gitary, który dobrze pasuje do małych dłoni dziecka. To znacznie ułatwia naukę gry, ponieważ maluch może bez problemu odpowiednio złapać taką gitarę. Taki prezent był więc strzałem w dziesiątkę.