Niezawodna karta graficzna ze sklepu internetowego

Do dużego turnieju w mojej ulubionej grze zapisałem się z myślą, iż będę mógł spędzić cały dzień nie dosyć że na graniu, to na rozmowach z kolegami graczami z całego świata i wymianie doświadczeń. Mój sprzęt był na tyle mocny iż nie miałem najmniejszych problemów z uciągnięciem nawet najnowszych gier, dlatego mogłem startować pewnie. Niestety, jak się w takich sytuacjach zdarza, coś musiało nawalić, i koniecznością stała się natychmiastowa wymiana układu graficznego, jeśli w ogóle chciałem zdążyć na turniej.

Mocna karta graficzna do gry sieciowej

karta do grania - sklep internetowyNie byłem zbyt zadowolony z takiej konieczności, bo sprzęt modyfikowałem stosunkowo niedawno, ale nie chcąc rezygnować z udziału w turnieju, zacząłem rozglądać się za nowym układem, jeszcze mocniejszym niż dotychczasowy, bo gdy już musiałem coś wymienić, to zwykle chciałem by nowa część służyła całymi latami. Wybór w końcu padł na jedną z najmocniejszych kart graficznych obecnie dostępnych w sprzedaży. Była to wysokiej jakości karta do grania – sklep internetowy w którym ją zamawiałem miał zazwyczaj na stanie tylko kilka sztuk, bo przeznaczona była głównie do obsługi gier o wysokich wymaganiach, i była produkowana przez firmę zajmującą się zaawansowanymi układami graficznymi, nie tylko do gier, ale również do tworzenia obrazów trójwymiarowych i symulacji. Takie karty były zdecydowanie produktami z najwyższej półki, mogąc poszczycić się osiągami i stabilnością niedostępną dla nawet najnowszych kart o standardowym przeznaczeniu i zwykłych układach. Zaawansowane technologicznie podzespoły zapewniały niesamowite osiągi, a specjalne programy sterujące pozwalały na podzielenie aktywnie używanych procesów i zasobów w taki sposób, by nie kolidowały one ze sobą, obniżając ogólną prędkość maszyny. Podczas gry sieciowej było to zdecydowanie ważne, i nierzadko mogło zadecydować o losach całej rozgrywki. Tak mocny układ potrzebował równie porządnego chłodzenia, więc karta wyposażona była fabrycznie w podstawowe chłodzenie ciekłym azotem, choć nie tak zaawansowane jak modele sprzedawane osobno, to jednak prawie całkowicie niwelujące wysokie temperatury na układzie.

Karta mogła być bardzo mocno podrasowana, podnosząc jej osiągi o niemal jedną trzecią. Takie obciążenia mogły uszkodzić zwykłe karty lub doprowadzić do ich spalenia, podczas gdy tutaj nie było takowej obawy, ze względu na mocny układ chłodzący. Karta była bardzo prosta w instalacji, i po podpięciu do komputera skonfigurowała się automatycznie, co zaoszczędziło mi czas normalnie przeznaczony na ręczne ustawianie parametrów.