Niezwykły Ojcowski Park Narodowy

Polska obfituje w wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jedne są bardziej znane, inne mniej, ale wszystkie uświadamiają nam, w jak pięknym państwie mieszkamy. Należymy do jednych z najbardziej zalesionych państw. Nie brakuje więc urokliwych, zielonych lokalizacji, często nietkniętych ludzką ręką. Do jednych z najchętniej odwiedzanych należą parki narodowe. Tych też mamy dość sporo i są one pod ochroną, ale większość terenu udostępniana jest turystom. Szczególnie latem pojawiają się ich tłumy.

Park niedaleko Ojcowa

ojcówNa terenie Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej znajduje się pewna wieś, która mimo swojej niedużej wielkości jest każdemu w Polsce znana. Wieś ta nazywa się ojców i leży u podnóża niedużego, ale niezwykle malowniczego parku narodowego. Ojców jest co roku oblegane przez turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć słynne skały w Ojcowskim Parku Narodowym. Oprócz pięknego parku na terenie Ojcowa możemy też zobaczyć różne zabytki. Kiedyś miejscowość Ojców uznawana była z uzdrowisko. Obecnie jest to miejscowość turystyczna, która mimo tłumów w ciepłe miesiące, jest o dziwo niezwykle spokojną wsią. Chyba wszystkim udziela się tutaj cisza i spokój pobliskiego parku. Na terenie samego parku znaleźć można mnóstwo atrakcji, od ruin zamku po jaskinie. Na pewno niezapomniane są tutaj widoki. Monumentalne skały wapienne zapierają dech w piersiach i zachwycają swoim ogromem oraz kształtami. W Ojcowie lub innych miejscowościach w pobliżu Ojcowskiego Parku Narodowego znaleźć możemy liczne miejsca noclegowe. Dzięki temu możemy poświęcić kilka dni na zachwycanie się pięknem parku. Jest to miejsce praktycznie dla każdego, bez względu na wiek. Warto wybrać się tutaj z dziećmi, a także jak jesteśmy osobami starszymi. Szlaki turystyczne są tutaj bardzo łatwe i niezwykle czytelne, a jesteśmy w stanie wyciszyć się i odetchnąć pełną piersią w kontakcie z dziką przyrodą. Wędrówki w takich miejscach pozwalają nam poczuć się lepiej psychicznie, co w dzisiejszym, zabieganym świecie jest bardzo istotne.

W Polsce istnieje sporo zachwycających miejsc, które warto odwiedzić. Należą do nich na pewno liczne parki narodowe, które spotkać możemy praktycznie w każdym województwie. Jednym z najmniejszych, ale za to bardzo malowniczych, jest Ojcowski Park Narodowy. Na jego terenie znajduje się mnóstwo wielkich, wapiennych skał, zachwycających swoją monumentalnością. Na teren parku co roku przybywa mnóstwo turystów, spragnionych kontaktu z naturą. A ta w tym miejscu potrafi zadziwić.