Noclegi z wyżywieniem czy bez?

Planując wakacje w kraju możemy wybierać pośród różnych możliwości noclegowych. Możemy skorzystać z oferty hotelu z pełnym wyżywieniem albo z oferty tańszego noclegu w pensjonacie bez wyżywienia. Możemy znaleźć też noclegi z pełnym wyżywieniem albo tylko ze śniadaniem. Od tego co wybierzemy zależeć będzie cena noclegów. Najdroższe noclegi to oczywiście te w hotelach a najtańsze będą pokoje gościnne, które najczęściej oferowane są bez wyżywienia. Wybór należy tylko do Nas, ale pytanie jest takie, ile chcemy na krajowe wakacje przeznaczyć pieniędzy.

Dobre jedzenie znajdziemy w restauracji

popularna restauracja - kudowaNie trzeba na urlop rezerwować miejsc noclegowych z wyżywieniem. Dzięki takiej decyzji możemy jeść to, na co mamy danego dnia smak, a nie to co akurat oferuje kuchnia. Można też skorzystać z opcji mieszanej. Zamówić noclegi z samymi śniadaniami. Większość pensjonatów i domów wypoczynkowych oferuje właśnie taką opcję. Rano dostajemy śniadanie, a resztę wyżywienia dziennego organizujemy sobie we własnym zakresie. Obiad można zjeść w dowolnie wybranej restauracji. Co lepsza i popularna restauracja – Kudowa oferuje promocje na wyżywienie w postaci zestawów obiadowych dnia. Można też wykupić kilkudniowy pakiet i zyskać spory rabat na jedzenie w ciągu całego tygodnia. Może nie będzie większej różnicy w cenie pomiędzy wyżywieniem w pensjonacie a jedzeniem na własną rękę w restauracji. Dużą różnicę robi jednak dowolność wyboru, jeśli chodzi o posiłki. W restauracji ogranicza nas jedynie menu. A jeśli nie mamy ochoty na obiad to nie musimy go jeść i nie mamy też poczucia, że tracimy coś za co zapłaciliśmy. Takie rozwiązanie wydaje się chyba praktyczniejsze. Oczywiście inaczej jest, jeli nocujemy w drogim hotelu i mamy do noclegów pełne wyżywienie. To też jest duży komfort, bo w hotelach zazwyczaj do wyboru jest bardzo wiele różnych potraw. Jest to jednak wersja dla tych, którzy nie muszą liczyć się z gotówką, bo hotele to raczej droższa opcja noclegowa. Każdy powinien sobie tak zaplanować wakacje, żeby czuć się na nich jak najlepiej.

Spędzając wakacje w kraju czy za granicą możemy wybierać pośród wielu opcji nocowania i wyżywienia. Wygodne jest jedzenie wszystkich posiłków w jednym miejscu, ale wykupienie noclegów bez wyżywienia też ma wiele plusów. Możemy zjeść gdzie tylko chcemy i co chcemy. I to na pewno jest argument, który do wielu urlopowiczów przemawia za tym, żeby wybierać oferty noclegowe z wyżywieniem we własnym zakresie. Na wakacjach trzeba przede wszystkim dobrze wypocząć.