Nowoczesna fotografia ślubna

Od wielu lat zajmuję się zawodowo fotografią artystyczną, od niedawna poszerzyłem ofertę swojego studia również o fotografię ślubną. Muszę jednak podkreślić, że wykonywane przeze mnie sesje ślubne nie należą do standardowych. Przyjmuję jedynie kreatywne, unikatowe zlecenia, które zlecają mik prawdziwi pasjonaci. W ten oto sposób mogę więc wyrażać swoją wizję artystyczną i współpracować jedynie z osobami, które podzielają moją estetykę i nie boją się przy tym nowych wyzwań.

Nietypowe sesje ślubne

fotografia ślubnaNa swoim koncie mam już wiele różnorodnych zleceń sesji ślubnych, które przeprowadzane były w nieoczywistych lokalizacjach czy charakteryzacjach. Zwłaszcza wśród młodych ludzi coraz większą popularnością cieszą się niestandardowe pasje, w których prym wiodą niewątpliwie różnego rodzaju sporty ekstremalne. Fotografia ślubna przybiera więc dziś bardzo nieoczywiste, zaskakujące wręcz formy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy uczestniczyłem więc w sesjach karate, boksu, a nawet i łyżwiarstwa wyczynowego. Na tego typu sesje, jak nietrudno się zresztą domyślić, decydują się zazwyczaj sportowcy, którzy swoje życie (jak widać również uczuciowe)wiążą ściśle ze swoją pasją. Zdarzają się jednak również o wiele bardziej nietypowe zlecenia. Przykładem jest chociażby ślubna sesja pod wodą, którą zleciły mi osoby pasjonujące się nurkowaniem. Praca w tego typu warunkach wymaga rzecz jasna odpowiedniego przygotowania i odpowiednich narzędzi, którymi to jednak dysponuję. Praca ta wymaga sporo trudu i wysiłku, ale jej efekty są wyjątkowe: zdjęcia pod wodą odznaczają się wyjątkowym pięknem, zwłaszcza jeśli pracujemy wówczas z długim, tiulowym materiałem sukni ślubnej, która zjawiskowo prezentuje się pod wodą. Bardzo ciekawe są również sesje ślubne, na których do zdjęć pozują zwierzęta. Robiłem już wiele sesji, które angażowały zarówno zwierzęta domowe (psy, koty, ale również np. papugi czy gryzonie), jak i dzikie, niespotykane zwierzęta (m.in. węże, alpaki, a nawet i zebry). Praca ze zwierzętami wymaga odpowiedniego podejścia, jednak uzyskane w ten sposób zdjęcia są bardzo wyjątkowe i oryginalne. Z tego też powodu wiele sesji ślubnych odbywa się współcześnie na stadninie konnej, a nawet i w ZOO. Niewątpliwie najbardziej kreatywne zlecenie, które wykonałem dotyczyło młodej pary, która zdecydowała się na skok na bungie. Do wykonania tego typu zdjęć musiałem nawet użyć zautomatyzowanego drona, który umożliwił mi filmowanie z wysokości. 

Polecam tego typu sesje ślubne wszystkim tym, którzy nie boją się nowych wyzwań i cenią sobie oryginalność. Sesje te wymagają rzecz jasna o wiele większego zaangażowania oraz pracy, zarówno ze strony osób pozujących, jak i samego fotografia, ale wysiłek ten zostaje nagrodzony zjawiskowymi, często zapierającymi dech w piersiach fotografiami. Cena tego typu usług jest ściśle uzależniona od danej lokalizacji oraz zastosowanego sprzętu, jednak inwestycja ta z całą pewnością warta jest każdych pieniędzy. Kto z nas nie chciałby się przecież znaleźć na profesjonalnej, niekonwencjonalnej sesji, która zaowocuje fantastycznymi, unikatowymi fotografiami.