Nowoczesne szafy ubraniowe do każdego mieszkania

Każde mieszkanie, nawet to najmniejsze, dzięki odpowiedniej aranżacji może się stać funkcjonalną, dużą przestrzenią. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą odpowiednio dobranych mebli, które koniecznie muszą być zamówione na wymiar. Pozwoli to na zagospodarowanie każdej najmniejszej przestrzeni i nie zostawianie zbędnych szczelin pomiędzy zabudową. Dotyczy przede wszystkim mebli kuchennych oraz szaf garderobianych do przedpokoju i sypialni.

Pojemna szafa wnękowa do niewielkiej sypialni

szafy wnękowe zamośćSzczególną uwagę w wystroju wnętrz należy poświęcić sypialni, ponieważ jest to pomieszczenie w domu, w którym wypoczywamy po całym dniu i zbieramy siły przed kolejnym. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasz pokój do odpoczynku nie sprawiał wrażenia nieładu i aby można w nim było pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Poza wygodnym łóżkiem i praktycznymi szafkami nocnymi w każdej sypialni powinna znaleźć się głęboka komoda na bieliznę oraz pojemna szafa na ubrania, w której pomieścimy całą garderobę. Najlepiej w tym sprawdzają się szafy wnękowe zamość, które idealnie wpasowują się w wolną przestrzeń. To jak duża będzie szafa zależy wyłącznie od nas oraz od miejsca w sypialni. Szafa może być dwu, trzy lub więcej drzwiowa. Zazwyczaj są to trzydrzwiowe meble, w środku których znajdują się poziome półki, miejsce na powieszenie wieszaków z sukienkami, garniturami i płaszczami oraz długa półka na kapelusze i buty. Ponadto do dodatkowego wyposażenia należą druciane lub plastikowe, wysuwane kosze np. na skarpety oraz szuflady, w które możemy włożyć dowolne rzeczy. Niektóre wysokie szafy posiadają nadstawki z miejscem na koce lub pościel. Jeśli nasza szafa jest bardzo głęboka, a sypialnia nie dość doświetlona z pomocą przychodzą nam żarówki halogenowe, montowane we wnętrzu szafy, na górze. Dzięki temu, nie musimy wieczorem zbyt długo szukać ubrań na następny dzień lub kompletować skarpet do pary. Szafy wnękowe występują w kilku wybarwieniach. Mogą to być między innymi buk, olcha, orzech czy modny ostatnio ciemny kolor wenge lub wręcz przeciwnie najmodniejsza obecnie biel, która idealnie wpasowuje się w każdy styl.

Szafy wnękowe tworzone są zazwyczaj na zamówienie, co pozwala doskonale dopasować je do ściany. Bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkiej sypialni, ale też w ciasnym przedpokoju. Jeśli nasze pomieszczenie ma mały metraż, optyczne jego powiększenie uzyskamy montując na drzwiach szafy jedno lub kilka luster, w których przejrzymy się przed wyjściem do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi.