Odporne przegrody foliowe PCV

Kurtyny przemysłowe są stosowane w różnorodnych branżach przemysłu już od wielu lat i są najekonomiczniejszym środkiem do separacji powierzchni. Spełniają funkcję izolacyjną przed wieloma niepożądanymi czynnikami. Oprócz funkcji izolacyjnych pozwalają na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez jasne określenie jednostek produkcyjnych i magazynowych. Podstawowym surowcem do produkcji kurtyn są folie PCV.

Szczelna przegroda paskowe z folii PCV

kurtyna foliowaKonstrukcja kurtyn paskowych opiera się pasach folii PCV o bardzo różnych grubościach i szerokościach. Pasy umieszczone są w metalowych, nierdzewnych zawiesiach. Krawędzie pasów folii są przez producentów zaokrąglane aby zwiększyć bezpieczeństwo ich użytkowania. Kurtyny mogą być montowane na stałe lecz występują również ich odmiany przesuwne, które zwykle umiejscawia się w sporadycznie używanych ciągach komunikacyjnych. Do budowy przegród najczęściej używa się folii transparentnych pozwalających na przenikanie światła i obserwację sąsiednich sekcji hali. Dobra kurtyna foliowa jest zawsze wykonywana na zamówienie dla konkretnego miejsca po zbadaniu potrzeb inwestora. Dopasowuje się więc grubości folii, szerokość pasów oraz zakładek aby zapewnić odpowiednią i pożądaną wysokość parametrów izolacji. Przegrody paskowe z folii PCV spełniają wielorakie funkcje izolacyjne. Przede wszystkim ich montaż zapobiega swobodnemu przemieszczaniu mas powietrza co pozwala utrzymać właściwą temperaturę na stanowiskach pracy. Przekłada się to na duże oszczędności w wydatkach na ogrzewanie. Odpowiednio dobrana folia do budowy kurtyn spełnia dobrze funkcję izolatora akustycznego chroniąc przed rozprzestrzenianiem się hałasu. Oprócz funkcji izolacji termicznej i akustycznej kurtyny przemysłowe chronią przed przedostawaniem się zanieczyszczeń stałych w postaci pyłów i kurzu. Dzięki nim zostają powstrzymanie także szkodliwe opary olejowe oraz owady. Pasy folii PCV mają odpowiednią do pełnionej funkcji odporność mechaniczną oraz na większość chemicznych substancji o charakterze kwasowym. W razie uszkodzenia fragmentu kurtyny można w tani i szybki sposób dokonać naprawy.

Oprócz tradycyjnych przegród foliowych służących do wydzielenia przestrzeni hali na rynku są oferowane kurtyny specjalistyczne. Mowa tu o kurtynach do mroźni i chłodni, które zawierają podwyższoną ilość plastyfikatorów i zachowują elastyczność w bardzo niskich temperaturach. Producenci wytwarzają również kurtyny do montażu wokół stanowisk spawalniczych odpornych na gorące opiłki. Istnieją również inne rodzaje kurtyn, których opis znajdziemy na stronach internetowych producentów.