Ogród z kaskadą najładniejszy w mieście!

 

Jakiś czas temu zauważyłem w internecie, że planowane są konkursy na najciekawszy ogród przydomowy w mieście. Posiadam ogród średnich rozmiarów i nie wahałem się długo, aby wziąć udział w tym konkursie, jednakże musiałem się dobrze do tego przyłożyć, aby uzyskać odpowiednia punktację. Z zawodu jestem ogrodnikiem i od zawsze interesowała mnie architektura ogrodowa, lecz teraz miałem okazję się publicznie wykazać. Bez wahania wziąłem udział w konkursie i zainwestowałem w kaskadę ogrodową.

Kaskada ogrodowa zawsze robi wrażenie

duże kaskady ogrodowe z kamieniaWiem dobrze o tym, że ludziom najbardziej podobają się ogrody naturalne, wręcz dzikie, a niekoniecznie te z ułożeniem szablonowym i krótko ściętą trawą i iglakami. Zdecydowałem się zainwestować w kaskadę ogrodową, ponieważ na moim terenie były ku temu odpowiednie warunki do jej założenia, a ponadto już wcześniej o tym myślałem. Miałem jednak tylko dwa miesiące do przygotowania konkursowego ogrodu. Przemyślałem dokładnie sprawę i stwierdziłem, że duże kaskady ogrodowe z kamienia będą najlepszym rozwiązaniem. Mieszkam na terenie pochyłym, na krawędzi przy urwisku i część mojej działki należy do tego urwiska. Wykorzystałem tę część właśnie do stworzenia kaskady. Zainwestowałem więc w odpowiednie urządzenia, które zamontowałem w ciągu jednego dnia. Najtrudniejsze jednak było ułożenie i umocnienie tego terenu. Budowa dużej kaskady ogrodowej wymaga siły i precyzji, dlatego pozwoliłem sobie zamówić firmę, która pomogła mi w stworzeniu tej kaskady. Byłem zadowolony z ich usług, gdyż oprócz dostarczenia niezbędnych materiałów i montażu, dowiedziałem się o wiele więcej na ten temat pod kątem botanicznym, a także pod kątem technicznym. Pracownicy, którzy mi pomogli stwierdzili, że moja kaskada będzie bardzo dobrze prezentować się wśród naturalnych, leśnych roślin. W związku z tym podstawową rośliną okazały się mchy oraz paprocie. Do tego kupiłem kilka bylin, kwiatów nasiennych i mogłem czekać na przybycie jury. Osoby, które przyjechały oceniać mój ogród konkursowy były zaskoczone. Kaskada zrobiła na nich ogromne wrażenie.

W związku z tym nie było dla mnie zaskoczeniem, że zdobyłem pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy ogród w mieście. Jak widać, warto inwestować w kaskady ogrodowe. Nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze tworzą wspaniałą aurę. Są klimatyczne i wpływają na spokój. Przy okazji warto też dodać, że nie są one drogie! Trzeba tylko wiedzieć o tym, w jaki sposób je ułożyć, na co zwracać uwagę oraz mieć chęci oraz czas, bo pod kątem kosztów nie wychodzi dużo.