Opakowania chroniące przed uszkodzeniem

W związku z dużym zainteresowaniem sprzedażą internetową wzrosło zapotrzebowanie na opakowania chroniące towary, które chcemy wysłać. Niekiedy wysyłamy rzeczy, które wymagają szczególnie dokładnego zapakowania i zabezpieczenia przed wstrząsami lub mechanicznymi uszkodzeniami. Nasza przesyłka musi dotrzeć do odbiorcy w nienagannej kondycji więc warto przyłożyć dużą wagę do kwestii pakowania.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami – opakowania

opakowanie ochronneOchrona towarów jest niekiedy kluczową sprawą. Będąc właścicielem firmy, która sprzedaje swoje towary przez Internet powinniśmy pamiętać, że źle zapakowany towar może skutkować utratą klienta na zawsze. Warto więc zadbać o to żeby nasze produkty docierały do celu w nienaruszonym stanie. Opakowanie ochronne jest więc nieodłącznym elementem procesu wysyłki. Szczególnie tyczyć się to może elektroniki, sprzętu rtv, komputerów oraz rzeczy wykonanych ze szkła. Popularnym sposobem na pakowanie i zabezpieczanie towarów jest używanie folii bąbelkowej. Jest to obecnie najbardziej popularny materiał służący do zabezpieczania przesyłek. Folia bąbelkowa posiada strukturę zbliżoną do plastra miodu gdzie znajdziemy małe komory wypełnione szczelnie powietrzem. Dzięki temu następuje amortyzacja i wypełnienie luk w naszej paczce. Oprócz wspomnianej folii używa się też pianki polietylenowej spotykanej pod nazwą „pianka PE”. Jest ona również bardzo skuteczna i niezwykle praktyczna ale jej cena niestety jest wyższa niż cena folii bąbelkowej. Z pianki wytwarza się również kształtki. Odbywa się to poprzez frezowanie, wycinanie lub zgrzewanie elementów z pianki. Opakowania tego typu używane są najczęściej do pakowania urządzeń elektronicznych takich jak tablety, smartfony lub smartwatche. Użycie pianki jest droższe lecz daje nam pewność, że nasz towar nie ulegnie zniszczeniu. Opakowania ochronne z pianki polietylenowej są w stanie wytrzymać niekiedy bardzo mocne wstrząsy i uderzenia, które zdarzają się podczas transportu. Dzięki temu mamy pewność co do bezpieczeństwa przesyłki i wiemy, że nasz klient nie będzie mógł zarzucić nam tego, że niedostatecznie zabezpieczyliśmy towar. Oprócz wspomnianych zabezpieczeń używa się również woreczków strunowych wykonanych z folii. Są to praktyczne woreczki posiadające system pozwalający na wielokrotne zamykanie i otwieranie woreczka. 

Generalnie istnieje bardzo dużo sposobów na zabezpieczanie produktów. Wraz ze wzrostem technologii powstaje co raz więcej opakowań. Jeszcze parę lat temu najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku pakowaniu towarów był zwykły papier i taśma klejąca. Z czasem zaczęto bardziej dbać o bezpieczeństwo przesyłek i spodziewać się można, że wkrótce na rynku pojawi się nowy rodzaj opakowań.