Oryginalna biżuteria srebrna – zawieszka

Chcąc sprawić ukochanej osobie dość osobliwy prezent, nierzadko decyduję się na zakup biżuterii. Najczęściej wybór pada na zawieszkę, srebrną, o symbolicznym znaczeniu. Nie kupuje nigdy przypadkowo tego rodzaju prezentów, zawsze staram się, aby miały one znaczenie. Starannie wybieram zawieszki, przeglądając katalogi, czy bezpośrednio udając się do jubilera. Rynek oferuje szeroki wybór zawieszek, kolczyków, bransoletek, właściwie, czego dusza zapragnie. Trudno jest się zdecydować na gotowy produkt. Jak dla mnie, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na swój własną konwencję co do kształtu i tworzywa, z którego ma być wykonana dana zawieszka. Zdarza się też, że przeglądam tzw. ,,gotowce”, wchodząc w wyszukiwarkę internetową i wpisując hasło: ,, biżuteria srebrna – zawieszka”.

Zindywidualizowana biżuteria srebrna  a rodzaj zawieszki

biżuteria srebrna - zawieszkaZ moich obserwacji wynika, że najczęściej kupowane są zawieszki prezentujące literki, imiona, znaki zodiaku, połówki serca i krzyżyki. Ja uwielbiam zawieszki o kształcie figur geometrycznych, mam kilka takich i bardzo sobie je cenie. Nie jestem zwolenniczką kamieni na zawieszkach, nie lubię też cyrkonii, choć mam i takie. Muszę przyznać, iż posiadam kilka ametystów, co jest zgodne z tym, że jestem zodiakalną rybą i podobno przynoszą one szczęście. Z kolei bardzo podobają mi się zawieszki wykonane z bursztynu, chociaż zauważyłam, że z roku na rok, staje się on coraz droższy. Nie mam pojęcia, z czego to może wynikać. Na pewno opłacalne jest kupowanie gotowych zestawów biżuterii: łańcuszek z zawieszką i kolczyki. Rzadko jednak zdarza się, że taki zestaw przypada mi do gustu. Lubie posiadać i nosić oryginalne rzeczy, nieważne, czy to ubrania, czy też biżuteria. Gotowe zestawy są produkowane i sprzedawane niemalże hurtowo, co działa na mnie odpychająco. Nie ukrywam,że lubię się inspirować gotowymi produktami, czy panującą modą, dlatego niekiedy wchodzę w wyszukiwarkę internetową i po prostu wpisuję hasło: biżuteria srebrna- zawieszka albo kolczyki. Jednak prawie nigdy nie decyduję się na kupno takiego zestawu, chyba, że danej osobie się on podoba.

Jeżeli miałabym wybrać, czy wolę nosić złotą biżuterię, czy srebrną, niewątpliwe, wybrałabym tą drugą opcję. Nie jet to tylko kwestia ceny, ponieważ powszechnie wiadomo, iż srebro jest o wiele tańsze. Po prostu uważam, że srebro jest bardziej eleganckie, do wszystkiego doskonale pasuje, a także jest ładniejsze. Nawet gotowe wyroby w katalogach, a szczególnie dział pt. : ,,biżuteria srebrna – zawieszka” o wiele ciekawiej się prezentuje od złotych zawieszek.