OSK w Gdańsku

Aby móc legalnie prowadzić pojazd mechaniczny, trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Inne posiada motor, samochód osobowy, ciężarowy, czy autobus. Dlatego też na każdy rodzaj pojazdu trzeba robić oddzielną kategorię, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Większość osób robi jedynie prawo jazdy kategorii B, która obowiązuje na samochody osobowe. 

Kiedy są prowadzone zapisy w szkołach jazdy? 

osk gdańskW każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka szkół jazdy, które zajmują się profesjonalnym szkoleniem przyszłych kierowców. Jeżeli chodzi o program szkolenia, to wszędzie obowiązują jednakowy, ponieważ przygotowuje kursantów do państwowego egzaminu. Jeżeli chcemy znaleźć dobry OSK Gdańsk jest miastem, w którym wiele takich ośrodków ma doskonałą opinię. Zapisy w ich są prowadzone przez cały rok, ponieważ jest bardzo dużo chętnych. Zgodnie z prawem, aby móc się zapisać na kurs nauki jazdy, wystarczy za kilka miesięcy skończyć osiemnaście lat, ale do egzaminu należy już być pełnoletnim i posiadać dowód osobisty. W kwestii górnej granicy wieku, nie ma takich informacji, więc teoretycznie może przyjść nawet osoba w wieku siedemdziesięciu lat. Jedni po trzydziestu godzinach kursu potrafią całkiem dobrze jeździć i radzą sobie na dużych skrzyżowaniach i rondach. Jednak są tez tacy, którzy po skończonym kursie nadal mają problemy z różnymi elementami i są zmuszeni dokupować dodatkowe godziny jazd. Lepiej więcej czasu spędzić na nauce z instruktorem, niż później musieć wykupować kilka poprawek. W trakcie nauki w Ośrodku Szkolenia Kierowców, każdy kursant nabywa niezbędnych umiejętności, które pozwalają na samodzielne i bezpieczne poruszanie się po ulicach miast i wsi. Na placu manewrowym kursanci mają największe kłopoty z jazdą po łuku, ponieważ wymaga ona dużej dokładności i wyczucia rozmiarów samochodu. Na egzaminie nie ma możliwości wykonania tego manewru dwa razy, dlatego trzeba go opanować do perfekcji w tracie kursu. Po zakończonym szkoleniu, przyszli kierowcy muszą zaliczyć wewnętrzny test dopuszczający ich do egzaminy. 

W Gdańsku na wyznaczenie terminu egzaminu czeka się około czternastu dni, więc kursant ma czas na naukę i ewentualne dokupienie dodatkowych godzin jazd na przećwiczenie najtrudniejszych manewrów. Jedna godzina jazd z instruktorem Ośrodka Szkolenia Kierowców kosztuje od stu do nawet stu pięćdziesięciu złotych i można ich dokupić nieograniczoną ilość. Najczęściej kursanci biorą jedną, lub dwie dodatkowe godziny dzień przed wyznaczonym terminem egzaminu.