Owadobójcze lampy UV

 

Wiosna i lato to czas wzmożonej aktywności najróżniejszych insektów. Trzeba zaznaczyć, że niektóre z nich bywają naprawdę irytujące. W szczególności wymienić tutaj należy komary oraz muchy, które bardzo chętnie zlatują się do wnętrza naszych domów gdzie mogą liczyć na znalezienie pożywienia czy też po prostu na ukrycie się przed zagrożeniami. Jednak insekty w domach są zdecydowanie niepożądane. Należy więc z nimi walczyć metodami, które są najskuteczniejsze. 

Nowoczesne lampy na owady

lampy uv na owadyGdy w naszych sypialniach zaczynamy dostrzegać insekty to jest to wyraźny znak, że powinniśmy rozpocząć polowanie zanim to my staniemy się ofiarami. Najbardziej tyczy się to komarów, które tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi by dokonać ataku. Z komarami walczymy na najróżniejsze sposoby. Zaczynając od polowania z użyciem packi kończąc na stosowaniu najróżniejszych środków owadobójczych w sprayu. Jednak od dłuższego czasu dostępne są również inne ciekawe rozwiązania. Możemy do nich przykładowo zaliczyć lampy uv na owady. Są to urządzenia, które na pierwszy rzut oka nawet nie wyglądają na takie, które mogłyby radzić sobie z zabijaniem insektów. Jednak skuteczność lamp owadobójczych jest zadziwiająco dobra. Zasada działania tych urządzeń jest jednak stosunkowo prosta. W tych urządzeniach zamontowana jest świetlówka, która emituje bardzo mocne promieniowanie ultrafioletowe. Żadne insekty nie są w stanie się oprzeć takiemu promieniowaniu i działa ono na nie nawet w ciągu dnia. Jednak samo promieniowanie nie sprawi, że te owady zostaną unieszkodliwione. W związku z tym w lampach montuje się specjalne siatki zwane potocznie rusztami. Podpięte są one do prądu i to właśnie energia elektryczna sprawia, że insekty zostają zabijane. Lampy na owady wydają przy zabijaniu insektów charakterystyczny dźwięk. W sklepach znaleźć możemy obecnie lampy w wersjach przeznaczonych do mieszkań oraz take, które sprawdzić się mogą idealnie w lokalach gastronomicznych.

Obecnie często spotkać się można z tym, że lampy owadobójcze emitujące promieniowanie ultrafioletowe montuje się też na zewnątrz. Idealnie sprawdzą się one przykładowo podczas rodzinnego grillowania. Umieszczona w altance lampa UV skutecznie zachęci swoim światłem owady znajdujące się w okolicy. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się tym, że nasza rodzinna impreza została zakłócona poprzez inwazję krwiożerczych insektów. Lampy owadobójcze skutecznie sobie z nimi poradzą więc naprawdę warto pomyśleć o zainwestowaniu w takie urządzenia.