Pianka PUR jako metoda ocieplania poddasza

Istnieje wiele metod termoizolacji. Każdy kto posiada dom, a ten nie jest jeszcze ocieplony, z pewnością wiele razy zastanawiał się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć go przed utratą ciepła. A w jakim celu wykonywać termoizolacje? Przede wszystkim ze względów oszczędnościowych. Ocieplony dom traci mniej ciepła, a w związku z tym domownicy pokrywają o wiele niższe koszty ogrzewania budynku.

Szybkie ocieplanie poddasza pianką PUR

izolacje poddasza pianą pur śląskJednak materiały do ociepleń budynków różnią się od siebie – nie tylko wytrzymałością, ale przede wszystkim przepuszczalnością ciepła. Najwięcej ciepłego powietrza gromadzi się na poddaszu. Właśnie dlatego dobrze jest rozpocząć ocieplanie budynku właśnie od poddasza. Dużą popularnością cieszy się obecnie termoizolacja przy pomocy pianki poliuretanowej. Jest to materiał nowoczesny, który będzie zapobiegał przed uciekaniem powietrza przez poddasze na zewnątrz budynku zimą. Z kolei latem pianka poliuretanowa nie będzie przepuszczała gorącego powietrza z zewnątrz do wnętrza domu – zwłaszcza do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Jeśli poddasze nie jest termoizolowane, to czasami latem trudno wytrzymać w takich pomieszczeniach, jeżeli nie posiadają one żadnej klimatyzacji. Takie izolacje poddasza pianą pur śląsk wykonuje naprawdę wiele firm budowlanych. Jeśli ktoś zna się choć trochę na ocieplaniach budynków, może oczywiście zakupić odpowiedni sprzęt i wykonać termoizolację samodzielnie. Lepiej jednak postawić na fachowe usługi. Ciekawe jest to, że pianką poliuretanową można ocieplić nie tylko poddasze. Jest to materiał, który nadaje się doskonale również do ocieplania np. fundamentów budynków. Kolejną zaletą stosowania pianek poliuretanowych jest to, że stanowią one bardzo szybką metodę ocieplania. W porównaniu np. do styropianu możliwe jest ocieplenie powietrzni użytkowej o wielkości 100m2 nawet w kilka godzin. Zdecydowanie więcej czasu zajmuje to w przypadku styropianu, który trzeba dostosowywać do powierzchni, docinać, przytwierdzać, a wiadomo, że jest to bardzo uciążliwe, jeśli zamierzamy ocieplić właśnie poddasze. Dachy płaskie, które mają powierzchnię zazwyczaj ok. 1000m2 (w standardowej wielkości domach jednorodzinnych) można ocieplić nawet w ciągu jednego dnia.

Nie trzeba więc przygotowywać się na długie roboty pracowników firmy budowlanej. Pianki nie trzeba też przewozić tak jak styropianu. Materiał ten wytwarzany jest już na miejscu z gotowych składników. Następnie nakłada się piankę poliuretanową na konkretną powierzchnię do ocieplenia przy pomocy specjalnego agregatu.