Pierwsze kroki w hodowli maruhuany

Uprawę każdej rośliny powinnyśmy zacząć od zgłębienia wiedzy na jej temat. Poznanie warunków jakie potrzebuje by rosnąć i ilości funduszy jakie są potrzebne aby jej te warunki zapewnić to podstawa każdej uprawy. Dopiero na tej podstawie powinniśmy podjąć decyzję o hodowli określonej rośliny. Oczywiście są rośliny bardziej i mniej wymagające. Powinniśmy też przeanalizować nasz tryb życia, jak często wyjeżdżamy, czy będziemy pamiętać o podlewaniu, przycinaniu, przesadzaniu itd.

Jak uprawiać marihuanę krok po kroku?

uprawa marihuany pierwsze krokiMarihuana nie jest wymagającą rośliną. Może rosnąć pod dachem, w szklarni, na dworze lub w doniczce. Akceptuje wszystkie warunki klimatyczne. Uprawa konopi indyjskiej nie jest jednak legalna w wielu krajach. Ale legalne są konopie włókniste. Mają niski poziom THC za to wysokie stężenie CBD, które ma działanie prozdrowotne. Uprawa marihuany pierwsze kroki są oczywiste. Jest to wybór nasion. Wybór gatunku zależy od naszych możliwości pod względem warunków jakimi dysponujemy. Tym powinniśmy si kierować przy wyborze nasion. Dobierzmy odmianę w zależności od tego czy przewidujemy uprawę na zewnątrz czy może w szafce, czy sadzić roślinie będziemy od razy do ziemi czy do dużych donic. Kolejny etap to zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Rośliny te wymagają 12 godzin światła w tym 8 godzin pełnego nasłonecznienia. W przypadku hodowli w domu zapewnią nam to lampy i timery. Jeśli zdecydujemy się na hodowlę na zewnątrz wysiew powinien nastąpić dopiero o tej porze roku w której jesteśmy w stanie zagwarantować takie nasłonecznienie. Ważne jest też świeże powietrze. W przeciwnym razie rośliny będą chorować. Będą słabo kwitnąć a my będziemy borykać się z pleśnią i grzybami. Dlatego niezbędne są wentylatory. Przy hodowli na dworze nie mamy z tym problemu. Nie ważne czy jest to zefir czy silniejszy wiatr, ważne że jest ruch powietrza. Jeszcze kilka słów o podłożu. Można wybrać glebę lub podłoże naturalne. Należą do nich włókna kokosowe, wełna mineralna. Niektórzy hodowcy w ogóle nie stosują podłoża zanurzając korzenie rośłiny tylko w składnikach odżywczych.

Jak już było wspomniane marihuana to bardzo wytrzymała roślina. Potrafi wytrzymać mrozy i upały ale jeśli o nią nie zadbamy to może przestać rosnąć. Może prze złe warunki wpaść w zastój i przejść w tryb przetrwania zamiast się rozwijać. Pamiętajmy też aby odżywiać roślinę. Wszystko co żyje potrzebuje bowiem witamin, składników odżywczych i minerałów. Dlatego też warto je nawozić zarówno te uprawiane w doniczkach jak i te na świeżym powietrzu.