Plisy okienne – warto?

 

Plisy okienne to pewien rodzaj rolet, który jakby nie patrzeć w ostatnim czasie zaczął się cieszyć dużą popularnością. Warto więc zastanowić się nad tym z czego to wynika i czy rzeczywiście plisy okienne to będzie również i dla nas dobry wybór. Co zatem powinniśmy wiedzieć na temat tego rozwiązania, by móc stwierdzić czy jest ono tym czego w rzeczywistsi szukamy. 

Zalety plis okiennych

plisy z bydgoszczyPlisy okienne, to jak już powiedzieliśmy jeden z rodzajów rolet okiennych, niemniej ich konstrukcja mocno odróżnia je od innych dostępnych rozwiązań. Na czym polega ta różnica? Po pierwsze jak już sama nazwa wskazuje sam materiał jest inny, składana on się bowiem z plis – czyli regularnych załamań na materie rolety, gdzie w przypadku pozostałych mamy zawsze do czynienia z gładkim materiałem. Dzięki temu ich estetyka jest zupełnie odmienna, bardziej dekoracyjna. Zastosowanie takiego rozwiązanie podyktowane jednak jest czymś więcej niż tylko względami estetycznymi. Otóż plisa montowana jest na dwóch listwach, które trwale umieszcza się na szybie – umożliwia to regulowanie zaciemnienie okna zarówno od góry jak i od dołu, co jest niezwykle wygodne i praktyczne, i własnie ten fakt w dużej mierze wpływa na to, że to rozwiązanie cieszy się taką popularnością. Cena też jest tu atrakcyjna, dajmy na to pokaźne plisy z Bydgoszczy kosztują nie wiele więcej niż rolety tradycyjne w kasecie, a jednocześnie zapewniają zdecydowanie wyższą funkcjonalność. Co sprawia, że zwyczajnie dla potencjalnych zainteresowanych jest to bardziej opłacalna inwestycja. Warto jednak zaznaczyć, że materiał plis jest zwykle cieńszy niż tradycyjnych rolet, a co za tym idzie przepuszczają one więcej światłą z czym należy się liczyć, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie. Jest to o tyle istotne, ze choć idealnie plisy okienne nadają się do każdego pomieszczenia to jednak, jeśli w sypialni zależy nam na bardzo mocnym zaciemnieniu warto wybrać bardziej tradycyjne rolety, z grubej i podgumowanej tkaniny, która niemal w 100% pochłonie światło. Niemniej również plisy w sypialni pięknie się prezentują, pajac cudowna rozproszone poranne światło.

Plisy okienne to bardzo praktyczne rozwiązanie i do tego ciekawe pod względem estetycznym to własnie czyni je tak popularnym i chętnie wybieranym przez wiele osób. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad wyborem rolet do domu, jest to z pewnością rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę i przyjrzeć mu się nieco bliżej. Zawsze warto sprawdzić przykładową ofertą i zapoznać się z wystawowymi realizacjami, wówczas łatwiej będzie nam wybrać rozwiązanie dla siebie.