Pod świętą opieką: po co nam ikony na wesele?

 

Ślub to konsekracja związku małżeńskiego Pary Młodej. W sakramencie małżonkowie stanowią jedną całość. Od tego momentu kłopoty, smutki, radość i dobre samopoczucie jednego stają się takie dla drugiego. Kapłan używa ikon, przed którymi ochrzczeni małżonkowie składają śluby. Zachować miłość i lojalność do siebie aż do śmierci. Budować życie, wypełniając przykazania Boże. Wychowywać dzieci w wierze prawosławnej. Obrazy ślubne niosą błogosławieństwa i pomagają kształtować dobrobyt rodziny. Dzięki nim nawiązywane są zepsute relacje między bliskimi, łatwiej toleruje się ból i stratę, zachowuje spokój i dobrobyt. To pierwsze i główne obrazy w ikonostasie małżeństwa.

Deska do ikony ślubnej

deska pod ikony sklepRodzice młodej pary błogosławią swoje dzieci do małżeństwa obrazami, których używali do napominania, jeśli rodzina była prawosławna. Teraz nie każdy ma takie ikony. Dlatego rodzice pana młodego kupują deska pod ikony sklep  posiada wybiera Matki Bożej dla panny młodej, a Zbawiciela Chrystusa dla przyszłego męża. Podczas sakramentu wesela kapłan błogosławi obrazem Pana nowo narodzonej małżonki i obrazem Przenajczystszej Matki żony. Nowożeńcy opuszczają kościół, trzymając w rękach ślubne ikony, pełniąc nową rolę jako całość należąca do Kościoła Bożego. Takie małżeństwo jest na zawsze zawarte w Niebie. Ludzie nie powinni się rozwodzić, chyba że istnieją ku temu poważne powody. W przeciwnym razie nowy związek zostanie uznany za cudzołóstwo. Dwa obrazy, którymi pobłogosławieni są nowożeńcy, nazywają się Para Ślubna. Jeśli małżonkowie są wierzącymi, łaska Boża spocznie na ich zjednoczeniu. Chroń przed zewnętrznymi siłami zła, nieżyczliwych ludzi, nieszczęść. Nawet jeśli któryś z małżonków nie wierzy w Chrystusa, ale zgodził się na sakrament zaślubin, zostaje uświęcony przez wierzącą połowę. Małżeństwo jest nadal uważane za łaskawe, a także między prawymi ludźmi. Wizerunek Matki Bożej (błogosławieństwo dla panny młodej wzywa do opieki nad mężem i dziećmi. Małżonek jest strażnikiem paleniska i pomocnikiem wszystkich i we wszystkim. Dobra żona to dar od Boga. Małżonek jest głową rodziny. Mądry towarzysz, będąc pokornym, wyciągnie cenną maść w każdej sytuacji.

Ikony nie mogą być zachowane jako atrybut wnętrza. Modlą się przed nimi, wylewają swoje dusze, zwracają się z prośbami do Pana i Najczystszej Matki. Aby błogosławiona Moc była zawsze obecna w domu. Wycieki są traktowane tak, jakby były żywe. Obraz jest pomocą w modlitwie. Przyjmij pomoc przez wiarę. Kapliczki są świętym obrazem Niebiańskich Sił, niosących ładunek łaski. Nie ma ścisłej zasady, które ikony błogosławić. Jest ich wiele, wybierz tę, która jest bliższa Twojemu sercu. Zdobywając kapliczki, studiuj historię zdobywania, cuda, wtedy staną się bliższe i droższe. Wspólny Duch jednoczy, nasyca modlitwę głębokim znaczeniem, czcią dla obrazu. Zwiększają się szanse na karetkę i dobrą opiekę rodzinną. Ikona rodziny jest honorowana jako rękojmia miłości i wierności, słynna para Piotr i Fevronia. Biografia jest przykładem dla młodych ludzi. Mądra żona i bardzo szanowany mąż byli wzorem relacji między małżonkami. Żyli długo, szczęśliwie i umarli tego samego dnia.