Pokrowiec na samochód tuningowany

Sportowe samochody, zwłaszcza te które poddawane były ekstensywnym przeróbkom zewnętrznym, wymagały ogromnego nakładu pracy w celu utrzymania ich w idealnym stanie wizualnym. Lakiery samochodowe o najwyższej jakości były stosunkowo delikatne, i dość łatwo ulegały matowieniu czy zarysowaniom podczas nieostrożnej jazdy, ale również w trakcie postoju w terenie zapylonym, czy po kontakcie z kwaśną wodą deszczową.

Pokrowce do samochodów sportowych.

pokrowiec na autoNawet w trakcie garażowania lakier narażony był na uszkodzenie, nawet po dokładnej konserwacji, dlatego większość kolegów z drużyny osłaniała samochody dodatkowo pokrowcami ochronnymi. Nie były one żadną nowością, gdyż pokrowce do samochodów używane były od wielu lat, zarówno przez profesjonalistów jak i zwykłych kierowców. Najprostszy pokrowiec na auto chronił przed zakurzeniem i wpływem wody, osłaniając pojazd bardzo dobrze w trakcie postoju na otwartym powietrzu, gdzie samochód był najbardziej narażony na drobne uszkodzenia karoserii. Nawet w trakcie garażowania pokrowiec był bardzo przydatny, chroniąc karoserię przed zakurzeniem i wszystkimi uszkodzeniami jakie wiązały się z takowym, aczkolwiek profesjonaliści i kierowcy samochodów z najwyższej klasy preferowali pokrowce zapewniające wyższy poziom ochrony. Nowe pokrowce, przeznaczone do użytku z samochodami sportowymi, malowanymi lakierem producenckim, najczęściej umożliwiały szczelne zamknięcie, całkowicie izolując cały pojazd przed wpływem zewnętrznego powietrza. Były też całkowicie wodoszczelne, więc samochód z takim pokrowcem mógł być postawiony nawet na cały sezon na otwartym powietrzu, bez obaw o uszkodzenia czy matowienie lakieru. Profesjonalne pokrowce chroniły również przed wpływem światła słonecznego, nierzadko będącym najczęstszym powodem uszkodzeń lakieru, utraty koloru czy korozji, powstającej we wżerach wypalonych przez słońce. Nawet w nieszkodliwym dla samochodu otoczeniu, założenie pokrowca podczas długiego postoju znacznie zwiększało żywotność lakieru, nie dopuszczając do niego światła słonecznego.

Pokrowce można było dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym, w ogromnej ilości odmian, przeznaczonych zarówno do konkretnych samochodów, jak i modeli uniwersalnych, używanych przede wszystkim przez kierowców samochodów osobowych. Niezależnie od rodzaju, świetnie sprawdzały się jako dodatkowa ochrona karoserii dowolnego pojazdu, ułatwiając konserwację i zabezpieczając przed najczęściej powstającymi uszkodzeniami, zwłaszcza podczas długiego garażowania samochodu.