Porada specjalisty izolacji technicznych

Moi rodzice poznali się w czasie studiów chemicznych, ojciec był uznanym wykładowcą, a matka, obiecującą doktorantką. Długo trzymali swój związek w sekrecie, przez kilka lat, aż do momentu, kiedy poczęli mnie. Mama zdobyła już wtedy tytuł doktora, więc ich związek nie budził już aż takich kontrowersji. Mając za rodziców wybitnych chemików, sam byłem niejako skazany na podążanie ich śladem. Od najmłodszych lat uczyli mnie podstaw chemii oraz przeprowadzaliśmy wspólnie proste eksperymenty w ramach zabawy.

Techniczna izolacja akustyczna

skuteczne izolacje techniczneKoledzy na studiach żartowali, że tak dobrze mi idzie nauka, bo pierwsze zajęcia odbyłem jeszcze będąc w brzuchu mojej rodzicielki. Szło mi naprawdę znakomicie, otrzymałem stypendium rektora za najlepsze wyniki na roku. Wszyscy wróżyli mi profesurę na katedrze, mnie jednak pociągał bardziej biznes. Marzyłem o otworzeniu własnej firmy i zarabianiu prawdziwych pieniędzy. Granty za projekty naukowe to spore sumy, jednak ja czułem, że stać mnie na więcej. Tuż po studiach, zabrałem się ostro do pracy. Stworzyłem biznesplan, na kilkanaście stron A4 i zacząłem szukać inwestorów. Miałem odłożoną pewną sumę na kapitał początkowy, jednak to było za mało, na otworzenie dużego zakładu przemysłowego, jaki mi się marzył. Chciałem zająć się produkcją leków, stać się największym polskim producentem w branży. Spotykałem się z wieloma przedsiębiorcami, działającymi w innych, zbliżonych branżach. Trzech z nich zainteresowało się moim projektem i postanowiło zainwestować w jego realizację. Zaczęliśmy skromnie, od małego zakładu przemysłowego, a teraz kończymy budowę dużego kompleksu produkcyjnego. Kilku znajomych ze studiów zatrudniłem, jako specjalistów w mojej firmie. Niedawno na budowie pojawił się specjalista BHP, żeby skontrolować przebieg prac w tak ważnym projekcie. Stwierdził, że rurociąg biegnący na zewnątrz może emitować zbyt dużą ilość hałasu i nakazał mi wygłuszenie go. Musiałem więc założyć izolację akustyczną, na szczęście mogłem zwrócić się o pomoc do mojego kolegi ze studiów. Liczyłem, że jako specjalista od materiałów izolacyjnych, poleci mi najlepsze i skuteczne izolacje techniczne. Byłem pewny, że mogę na nim polegać.

Nie pomyliłem się, doradził mi zastosowanie maty izolacyjnej wykonanej ze skalnej wełny mineralnej. Taka mata z jednej strony pokryta jest warstwą okładziny z folii aluminiowej. Dzięki swojej wyjątkowej budowie, mata utrzymuje swoją pierwotną grubość w zagięciach. Rada mojego przyjaciela sprawiła, że przy następnej kontroli uniknąłem sporej kary.