Poszukiwania kartonowej koperty

 

Musiałam nadać przesyłkę kurierską. Jeśli chodzi o wielkość, na spokojnie zmieściłaby się ona w zwykłej, papierowej kopercie. Jednakże, przesyłka którą miałam nadać była dość ciężka i obawiałam się, że pod wpływem tego ciężaru koperta by nie wytrzymała i pękła. Musiałam znaleźć jakąś bardziej trwałą alternatywę dla takiej koperty. Nie chciałam korzystać z kartonów, bo wtedy musiałabym zapłacić jak za paczkę, a nie list. Zaczęłam więc poszukiwania kopert bardziej trwałych i pewniejszych w transporcie.

Koperta kartonowa jest bardziej trwała

koperty kartonoweSwoje poszukiwania rozpoczęłam na poczcie. Zapytałam urzędniczki pocztowej czy może mi polecić koperty z jakiegoś trwałego materiału, ponieważ mam do nadania ciężką przesyłkę. Pani była bardzo uprzejma i poleciła mi koperty kartonowe. Powiedziała, że są one wykonane z grubszego materiału niż koperty papierowe. Najczęściej są to koperty tekturowe. Mają one o wiele większą wytrzymałość od tradycyjnych kopert. Jednocześnie nie są dużo cięższe, dlatego nie stracę dużo na dodatkowej wadze opakowania przesyłki. Kolejną ich zaletą jest fakt, że mają szeroką rozmiarówkę, dlatego na spokojnie znajdę kopertę spełniającą moje oczekiwania. Koperty, które poczta oferuje w sprzedaży wyposażone są także w samoprzylepne paski ułatwiające zamykanie i dające pewność, że koperta nie zostanie otworzona przez niepowołaną osobę. Ponieważ koperty kartonowe są grubsze od tradycyjnych, papierowych taką kopertę trudniej jest również prześwietlić, dlatego takie kartonowe koperty często są wykorzystywane do wysyłania wartościowych dokumentów, zawierający dane wrażliwe prawnie chronione. Do wyboru mam także koperty kartonowe wyłożone w środku folią bąbelkową. Jest to świetny sposób na wysyłanie małych przedmiotów, które mogłyby w trakcie transportu przebić kopertę. Powyższy opis wystarczył mi do tego, aby podjąć decyzję, że koperta kartonowa to jest to czego potrzebuje. Od razu zdecydowałam się na zakup takiej koperty o odpowiednich rozmiarach.

W domu bez problemu zapakowałam przesyłkę do koperty. Już w dotyku czuć było, że taka koperta jest dużo bardziej trwała i twarda od tradycyjnej, papierowej. Koperta kartonowa była stabilna i sztywna, dzięki czemu nie musiałam się obawiać, że pęknie lub przedrze się w podróży. Było to bardzo praktyczne rozwiązanie. Folia bąbelkowa dodatkowo chroniła brzegi koperty. Byłam bardzo zadowolona z tego zakupu. Tym bardziej, że kilka dni później uzyskałam wiadomość, że przesyłka dotarła do adresata w stanie nienaruszonym.