Poszukiwanie dobrej agencji PR

Jestem dyrektorem bardzo dużej firmy, która zajmuje się produkcją części samochodowych. Mamy wiele fabryk rozlokowanych w całej Polsce, a co za tym idzie zatrudniamy tysiące pracowników. Ostatnio zostaliśmy przedstawieni w bardzo złym świetle przez jednego z pracowników wyższego szczebla. Problem jest o tyle duży, że informacje o naszej firmie i to niepochlebne znalazły się w znanym programie telewizyjnym. Cała sytuacja bardzo źle wpłynęła na naszą firmę i morale naszych pracowników, dlatego potrzebne nam było wsparcie z zewnątrz.

Zmiana wizerunku z pomocą agencji public relations

agencja PR WarszawaWywiad z tym pracownikiem bardzo źle wpłynął na firmę. Niestety straciliśmy wielu dobrych pracowników, którzy uznali, że rzeczy opowiadane w programie telewizyjnym są prawda. Prawda jest taka, że osoba, która to mówiła posługiwała się półprawdami i balansowała na krawędzi absurdu. Postanowiłem, więc jako dyrektor zarządzający, że przyda nam się jakaś agencja PR. Nie chciałem szukać nikogo z polecenia, ponieważ sprawa jest delikatna, a obecnie ciężko zaufać komukolwiek. Tym bardziej jeśli zarządza się tak dużą firmą. W związku z tym do poszukiwań wykorzystałem internet. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę agencja PR Warszawa i wyskoczyło mi wiele propozycji. Oczywiście zasięgnąłem na ich temat opinii i wybrałem taka, która według mnie będzie najlepsza. Oczywiście umówiłem się na spotkanie, żeby sprawdzić czy mówimy tym samym językiem, zanim dopuszczę tą osobę do wrażliwych informacji. Na szczęście kobieta, która prowadzi agencję okazała się bardzo profesjonalną osobą, która potrafi wysłuchać i następnie doradzić. Przy tym proponuje różne rozwiązania, ale nie narzuca swoich racji. To jest właśnie osoba, której szukałem. W końcu agencja PR oprócz tego, że musi być dyskretna to jeszcze powinna działać zgodnie ze zleceniodawca. Zapewne pojawią się jakieś różnice zdań w przyszłości, ponieważ my jako firma nie zawsze chcemy się godzić na rozwiązania, które mogą nas narazić na jakieś straty, ale jednak czasami trzeba się przełamać i trochę stracić, żeby później zyskać.

Okazuje się, że zatrudnienie agencji PR to był świetny pomysł. Pani Agata, która z nami współpracuje ma na prawdę świetne pomysły. Dzięki temu udało nam się zwiększyć rekrutację nowych pracowników, a starzy sa zadowoleni z wprowadzonych zmian. Mam nadzieję, że dzięki temu zwiększymy nasze zyski, ponieważ nie da się ukryć, że zadowolony pracownik to bardziej wydajny pracownik. Bardzo chciałbym, żeby ten stan się utrzymał dlatego chętnie współpracuję z agencją PR.