Potrzebowałem błyskawicznie wynająć pracowników z Ukrainy

Prowadzę własną firmę kurierską. Najwięcej osób zatrudniam do pracy na magazynie. Jest to ciężka, fizyczna praca i ciężko znaleźć mi kogoś kto zdecyduje się w ten sposób pracować przez dłuższy czas. Akurat zbliżało się Boże Narodzenie, czyli dla firm kurierskich duży ruch, jeśli chodzi o zamówienia. A mnie brakowało rąk do pracy. Pożaliłem się na ten temat kumplowi, który zapytał się czy nie zastanawiałem się nad pracownikami z Ukrainy. W zasadzie spodobał mi się jego pomysł. Postanowiłem zatrudnić pracowników z zagranicy.

Dokonałem leasingu pracowników z Ukrainy

błyskawiczny leasing pracowników z ukrainyPostanowiłem poszukać pracowników z Ukrainy korzystając z agencji pracy tymczasowej. Był to szybki sposób na rekrutowanie dużej liczny pracowników. W dodatku korzystanie z takiej formy wynajmu pracowników, było dla mnie opłacalne pod względem ekonomicznym. Poszukiwania odpowiednich osób do pracy rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: błyskawiczny leasing pracowników z ukrainy, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć agencję pracy tymczasowej specjalizującej się w leasingu pracowników z Ukrainy, która gwarantowała małą ilość formalności i możliwość rozpoczęcia współpracy od ręki. Od razu udałem się do tej agencji, żeby podpisać z nimi umowę współpracy oraz dokonać leasingu pracowników do mojej firmy kurierskiej. W przypadku zatrudniania pracowników z Ukrainy leasing ma dodatkowe zalety. Przede wszystkim to agencja jest formalnym pracodawcą Ukraińców i to oni muszą dbać o to, aby taki pracownik posiadał ważną wizę pracowniczą oraz pozwolenie na pracę. To agencja dba również o to, aby ich ubezpieczyć i wypłacać pensje na czas. W wybranej przez siebie agencji pracy tymczasowej złożyłem swoją ofertę pracy i już na następny dzień zaczęły do mnie napływać CV kandydatów do pracy zainteresowanych pracą na magazynie. Mogłem ich zatrudnić dosłownie z dnia na dzień, co było dla mnie bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem, ponieważ moi obecni pracownicy już nie nadążali z tempem.

Jak się już wkrótce okazało, taki leasing pracowników z Ukrainy poprzez agencję pracy tymczasowej, był dla mnie bardzo opłacalny. Szczególnie, że wszelkie formalności udało mi się załatwić wprost błyskawicznie i musiałem się niczym przejmować. Mogłem zatrudniać pracowników w leasing na dowolny okres czasu, krótszy niż pół roku, ponieważ gdyby czas ten był dłuższy z założenia nie byłaby to praca tymczasowa. Taka forma zatrudnienia pracowników była dla mnie odpowiednia i z pewnością jeszcze nie raz z niej skorzystam.