Profesjonalna zagłębiarka Festool – idealny prezent dla chłopaka

Mój chłopak jest stolarzem z zamiłowania, jego zawód jest więc jednocześnie jego największą pasją. Muszę przyznać, że choć nie posiadam zbyt dużej wiedzy na temat stolarstwa, to jednak za sprawą partnera zaczęłam się nieco bardziej interesować tym zagadnieniem. Z racji tego, że trzydzieste urodziny mojego wybranka zbliżały się wielkimi krokami, postanowiłam kupić mu prezent, który będzie nawiązywał do jego zawodu (chciałam w ten sposób udowodnić, że choć nie mam zbyt dużego pojęcia na temat jego pracy, to jednak dopinguję go w niej).  Ostatecznie zdecydowałam się na zakup zagłębiarki, która okazała się niezwykle trafionym prezentem

Profesjonalne zagłębiarki – idealny prezent dla stolarza 

profesjonalna zagłębiarka festool ts 75Jak już wspomniałam na wstępie nie posiadam zbyt dużej wiedzy na temat stolarstwa, obce były mi więc również specjalistyczne narzędzia, które wykorzystuje się przy obróbce drewna. W pierwszej kolejności postanowiłam więc poszerzyć swoją wiedzę za pomocą internetu. Prześledziłam więc wiele specjalistycznych stron internetowych oraz blogów, które w przystępny sposób zapoznały mnie z podstawowymi pojęciami technicznymi, które bliskie są każdemu stolarzowi. Kiedy moja wiedza była już dostatecznie poszerzona zaczęłam zastanawiać się nad tym jakie konkretne urządzenie przyda się mojemu partnerowi w jego pracy najbardziej. Po konsultacji z jego kolegą z pracy zdecydowałam się na zakup zagłębiarki. Kolega mojego chłopaka podpowiedział mi, że najlepszym wyborem będzie profesjonalna zagłębiarka festool ts 75, której zakup już od dłuższego czasu rozważał mój partner. Urządzenie to posiadało wszechstronne zastosowania. Jak się okazało sprawdzało się zarówno przy obróbce płyt warstwowych, jak i przy obróbce drewnianych elementów, nawet tych najmniejszych, wymagających największej precyzji. Ponadto zagłębiarka ta posiadała szybki hamulec, który gwarantował bezpieczeństwo podczas pracy. Sprężysty, odpowiednio wyprofilowany klin zagłębiarki zapewniał natomiast możliwość wykonania niezwykle precyzyjnych przekrojów wgłębnych, zaś ostre przekroje ulokowane po obu stronach piły gwarantowały precyzyjne, szybkie cięcie nawet najtwardszego, surowego drewna. Zagłębiarka ta wyróżniała się także wysoką mocą ( 1600,00 W) oraz kompaktową, lekką budową (ważyła zaledwie 7 kilogramów). Warto przy tym dodać, że choć jej cena nie należała do najniższych (kosztowała około 3000 zł), to jednak mi udało mi się ją zakupić na promocji. 

Prezent ten okazał się strzałem w dziesiątkę, mój chłopak bardzo ucieszył się z niespodzianki i docenił fakt, iż wybór tego rodzaju sprzętu wymagał ode mnie doszkolenia się w temacie, który był mi zupełnie obcy. Zagłębiarkę przetestował w swym przydomowy warsztacie jeszcze tego samego dnia. Na własne oczy widziałam wówczas jego ekscytację owym sprzętem, który działał bez zarzutu. Polecam więc zainteresowanie się tematem zagłębiarek, które bardzo ułatwiają pracę stolarzom oraz wszystkim tym, którzy obrabiają drewno typowo hobbystycznie.