Profesjonalne biuro detektywistyczne

Jak wszyscy wiemy, w życiu z niektórymi sprawami i problemami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. W takich momentach wszyscy szukamy wsparcia i pomocy u innych, sięgając często po pomoc u tych, którzy zajmują się tym zawodowo. Tymi ludźmi są detektywi.

Jak wybrać dobrego detektywa?

detektyw cenaProblemy związane z podejrzeniami wobec małżonka, partnera czy też niewłaściwie zachowującym się towarzystwem naszego dziecka, nielojalnym pracownikiem – to nie jedyne przypadki, kiedy to o pomoc warto zwrócić się do doświadczonego zawodowego detektywa. Jednakże nie jest to tak łatwe jak wydawać by się mogło. Na rynku usług detektywistycznych jest mnóstwo firm, które wykonują powierzone zlecenia nierzetelnie. Na podstawie opinii klientów widać, że jakość usług świadczonych przez firmy detektywistyczne, które pojawiły się na rynku po tzw. deregulacji zawodu, mającej miejsce w styczniu 2014r. pozostawia wiele do życzenia. Ich zdaniem warto korzystać z usług firm posiadających większe doświadczenie, ponieważ ono gwarantuje fachowe i właściwe wykonanie powierzonego zlecenia. Jeśli interesuje nas profesjonalny detektyw cena jego usług może nie należeć do niskich. Dobry prywatny detektyw, poza tym, że jest specjalistą w swoim zawodzie, musi być również w pewnym stopniu psychoterapeutą potrafiącym się doskonale wsłuchać w problem osoby zwracającej się o pomoc. Ktoś taki potrafi doskonale wczuć się w zawiłość problemu i przedstawić nam jego właściwe rozwiązanie. W takiej sytuacji warto kierować się kilkoma kryteriami przy wyborze właściwego detektywa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Osoba podająca się za zawodowego prywatnego detektywa musi posiadać stosowną, wydaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji licencję detektywa. Jako osoba zwracająca się do zawodowego detektywa masz prawo poprosić go o jej okazanie. Detektyw bądź Biuro do którego się zwrócimy musi posiadać stosowny wpis do rejestru działalności regulowanej, ponadto musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie zawodowe tzn. polisę OC zawodu detektywa (w tym przypadku również masz prawo poprosić o przedłożenie stosownych wpisów). Istotną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę podczas kontaktu z prywatnym detektywem są jego możliwości operacyjne tzn. czy on i jego zespół realizują powierzone zlecenie wyłącznie w obrębie danego miasta, czy są gotowi i dysponują możliwością podjęcia działań na terenie całej Polski czy Europy. Często podczas realizacji powierzonego zlecenia pojawia się konieczność realizacji poza wskazanym miejscem. Nie wszystkie Biura detektywistyczne dysponują taką możliwością.

Kontaktując się z detektywem zwróć uwagę, by dany detektyw posiadał adres siedziby firmy i by był to adres w realnym budynku. Pamiętać należy jednak, iż są sytuacje, kiedy to detektyw może nam zaproponować spotkanie w miejscu innym niż jego biuro. Wynikać to może choćby m. in. z charakteru realizowanego przez niego w danym czasie zlecenia. Mnóstwo osób życzy sobie spotkać się w miejscu dla nich anonimowym, bądź też miejscu dogodnym z uwagi na dojazd itd.