Profesjonalne prywatne przedszkole

Każdy z nas jest istotą społeczną, która potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Jest to także bardzo ważne w przypadku dzieci, które dopiero kształtują swoją psychikę i charakter. Niemowlęta i dzieci do około drugiego roku życia głównie potrzebują mamy, z którą spędzają najwięcej czasu, jednak później same poszukują kontaktu z innymi dziećmi, gdyż to naturalny etap w ich rozwoju.

Jaka jest  oferta prywatnych przedszkoli?

przedszkole prywatne na warszawskim wilanowieDzieci bardzo szybko się rozwijają, szczególnie w pierwszych latach życia. W tym okresie najwięcej czasu spędzają ze swoimi rodzicami, którzy odpowiadają za ich wychowanie. Sporą część dzieci jest posyłana do żłobków, które przyjmują dzieci już od kilku miesięcy do ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Później można samodzielnie sprawować opiekę nad dzieckiem lub zapisać go do przedszkola, które stanowi idealne przygotowanie malucha do nauki w szkole podstawowej. Przedszkole prywatne na warszawskim Wilanowie jest miejscem gdzie przeważnie trafiają dzieci rodziców mieszkających lub pracujących w okolicy. Posiada ono doskonale wyposażoną salę zabaw, zaplecze socjalne oraz bezpieczny plac zabaw na terenie placówki. Ponadto prywatne przedszkola przeważnie oferują większą ilość zajęć dodatkowych, które mogą być zupełnie inne niż w publicznych jednostkach. Na rynku działa najwięcej ogólnych przedszkoli prywatnych, do których można zapisać każde dziecko, jednak coraz częściej pojawiają się profilowana placówki. Mogą to być przedszkola artstyczne, muzyczne czy językowe. Jeżeli chodzi o płatność za pobyt dziecka w prywatnym przedszkolu, to jest to stały miesięczny czynsz, do którego doliczane są opłaty za zajęcia dodatkowe i wyżywienie. Przeważnie miesięczny koszt zamyka się w przedziale od ośmiuset do tysiąca dwustu złotych. Publiczne przedszkola są znacznie tańsze, gdyż rodzice płacą tylko po złotówce za każdą dodatkowa godzinę pobytu dziecka oraz za wyżywienie. Zajęcia dodatkowe są finansowane przez budżet miasta, dzięki czemu miesięczne optaty zamykają się w kwocie dwustu – trzystu złotych.

Przeważnie większość dzieci bardzo lubi spędzać czas w przedszkolu, ponieważ mają one tam zapewnione kreatywne zajęcia, dużo zabawy z rówieśnikami, wycieczki po mieście czy możliwość rozwijania nowych umiejętności. Wielu rodziców obserwuję, że ich dzieci po przedszkolu znacznie szybciej dorastają i rozwijają się na wielu poziomach. Najczęściej spędzają tam od pięciu do nawet dziesięciu godzin każdego dnia poza weekendem, zatem ich rodzice mogą spokojnie pracować.