Projektowanie eleganckich zaproszeń ślubnych wycinanych z papieru

Moją największą pasją jest szeroko pojęty handmade. Robótki na szydełku, drutach czy prace wykonywane w papierze – to wszystko pozwala mi się zrelaksować i daje wiele satysfakcji. Jakiś czas temu moja kuzynka poprosiła mnie o zaprojektowanie i zrobienie eleganckich wycinanych zaproszeń na jej ślub. Zgodziłam się bez wahania!

Wykonanie wycinanych eleganckich zaproszeń ślubnych

eleganckie zaproszenia ślubne wycinaneKuzynka z narzeczonym nie planowali dużego wesela. Chcieli jednak, aby każdy z 40 zaproszonych gości poczuł się wyjątkowo. Dlatego też poprosili, abym ręcznie wykonała większość elementów papeterii ślubnej. Wykonanie zaproszeń do spore wyzwanie, jednak od początku wiedziałam, że dam radę podołać temu zadaniu. Oczywiście eleganckie zaproszenia ślubne wycinane z papieru mogły być wykonane na wiele sposób, stąd najpierw ustaliliśmy projekt. Kuzynka powiedziała, że zdaje się całkowicie na mnie, jednak chce, aby w zaproszeniach został użyty kolor butelkowej zieleni. Ten kolor miał się powtarzać w wielu elementach ślubnych. Do wykonania zaproszeń wybrałam kremowe kartki o wysokiej gramaturze. Dopasowałam je do mniejszego formatu i zamówiłam przez Internet koperty w kolorze butelkowej zieleni. Same zaproszenia były raczej minimalistyczne. Na pierwszej stronie pojawił się jedynie złoty kaligrafowany napis „Zaproszenie” oraz wycięta z papieru sylwetka młodej pary. W środku został wydrukowany tekst zaproponowany przez Parę Młodą. Sporo czasu zajął mi wybór odpowiedniej czcionki. Oczywiście przede wszystkim musiała być bardzo czytelna, ale jednocześnie ozdobna i oddająca podniosły charakter uroczystości. Często problemem okazywał się również brak polskich znaków. Oprócz tekstu umieściłam tam również wycięte z papieru serce, które było stworzone przez połączenie odcisków palców kuzynki oraz jej narzeczonego. Na ostatniej stronie umieściłam humorystyczną grafikę, która sugerowała, że Para Młoda prosi gości o przyniesienie wina zamiast kwiatów oraz o prezenty w formie pieniędzy na nowe mieszkanie. Trochę stresowałam się, czy moja propozycja spodoba się zainteresowanym. Okazało się jednak, że doskonale trafiłam w ich gust i zaproszenia szybko zostały rozdane gościom. Podobno zapraszani goście reagowali na zaproszenia bardzo entuzjastycznie.

Chociaż pierwszy raz zdecydowałam się na wykonanie wycinanych eleganckich zaproszeń ślubnych, udało się to doskonale. Bardzo cieszyłam się, że moje pomysły trafiły w gust kuzynki oraz jej narzeczonego. Co jednak cieszy mnie najbardziej, jedno z zaproszeń trafiło do mnie i za dwa dni idę na wesele. Mam nadzieję świetnie się na nim bawić!