Przenośne aparaty do elektroterapii dla mobilnych fizjoterapeutów

 

Metod rehabilitacji jest bardzo wiele. Wyróżniamy między innymi leczniczy masaż, o zastosowaniu przeciwbólowym i regenerującym. Oprócz tego stosowane są rożne ćwiczenia fizyczne – jest to kinezyterapia. Ważne ponadto w rehabilitacji jest stosowanie zabiegów fizykalnych przy użyciu specjalistycznej aparatury wykorzystującej różne procesy fizyczne. Jedną z podstawowych terapii fizykalnych jest elektroterapia. Wykonuje się ją przy pomocy doskonałego sprzętu, nawet tego przenośnego.

Podstawowe właściwości sprzętu do elektroterapii

przenośny aparat do elektroterapiiDzięki przenośnej aparaturze do elektroterapii, czyli leczenia prądem, współcześni fizjoterapeuci mają szansę zabierać ją ze sobą do domów swoich pacjentów. Na pewno przyczyni się to do wzrostu zainteresowania rehabilitacją domową. Warto jednak się skupić na tym, jak wygląda i jakie ma właściwości taka aparatura do elektroterapii. Otóż przenośny aparat do elektroterapii może mieć kilka zastosowań leczniczych w zależności od tego, jaki rodzaj prądu będziemy wykorzystywać. Możemy więc mieć prądy stałe lub zmienne o różnych częstotliwościach przeznaczone do leczenia różnych dolegliwości dla różnej grupy pacjentów. Nowoczesna aparatura pozwala na zaprogramowanie określonych prac. Dzięki temu jesteśmy w stanie na stałe zapisać program dla danego pacjenta, co jest ogromnym ułatwieniem. Aparat do elektroterapii jest bardzo prosty w użyciu. Posiada kolorowy wyświetlacz z jasnymi komunikatami, dzięki czemu istnieje zminimalizowane ryzyko błędu. Z uwagi, że nie jest to tani sprzęt, producent zainwestował w mocną obudowę, która nie ulega zniszczeniom i zarysowaniom. Jest odporna na ewentualne uderzenia, dzięki czemu taki sprzęt może być używany nawet przez kilkanaście lat i więcej. Na urządzeniu jest również napisana instrukcja obsługi. Szczególnie dotyczy to przykładania poszczególnych obiektów. Jeśli fizjoterapeuta pracuje na takiej aparaturze w przychodni i ma wielu pacjentów. Ułatwieniem jest pilot. Dzięki temu może sterować sprzętem zdalnie, z innej kabiny. Ogromną zaletą ponadto jest to, że może działać bez podłączenia do prądu, ponieważ ma zasilanie również bateryjne.

Z wyglądu aparat jest nowoczesny, jego waga nie przekracza trzech kilogramów, co jest ogromną zaletą dla mobilnych rehabilitantów. Urządzenie do elektroterapii ma ponadto dotykowy wyświetlacz z menu w języku polskim. Warto również dodać, że taki sprzęt można zakupić wraz z torbą, która idealnie jest dopasowana do tego sprzętu – rozwiązanie idealne dla tych, którzy pracują w terenie.