Przenośne kasy fiskalne

Od niedawna każdy, kto jest płatnikiem podatku VAT ma obowiązek posiadania paragonu. Ale wiadomo, że świadczenie usług często wykonuje się nie w siedzibie danej firmy, ale poza nią. Na przykład jeśli chodzi o agentów ubezpieczeniowych lub budowlańców. W takich przypadkach potrzebne są poręczne, przenośne kasy fiskalne. W nich można spokojnie wydrukować paragon, nie martwiąc się o to, że mamy dużą, nieporęczną kasę. Urządzenia te są bardzo wygodne w użyciu i nie czuć, że mamy je przy sobie.

Bardzo poręczna kasa fiskalna

poręczna przenośna kasa fiskalnaKasa fiskalna to urządzenie bardzo ważne w rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Prawo mówi, że paragon musi zostać wydrukowany oraz oderwany od kasy fiskalnej w chwili płatności. W takim przypadku poręczna przenośna kasa fiskalna jest bardzo ważna. Można w niej zaprogramować wiele funkcji, które pomogą Ci w wystawianiu paragonów. Są one wielkości terminali płatniczych w sklepach. Jak wiesz, są to małe urządzenia i można je schować w torebce lub aktówce. Działają na baterię, a do każdej kasy fiskalnej dokładany jest drugi komplet. Dzięki temu świadcząc usługi poza siedzibą swojej działalności gospodarczej można bez problemu wydrukować paragon. Do tego są ciekawe możliwości przenoszenia tych kas. Po pierwsze, można je przypiąć do paska. Ja polecam kupić sobie tak zwaną nerkę, czyli niewielką torebkę przy pasku. Do niej spokojnie zmieści się taka kasa. Jest ona podłączona z Internetem, dlatego wszystkie informacje z kasy fiskalnej od razu trafiają do systemu danej firmy. To bardzo duża zaleta. Najlepsze jest to, że te kasy nie działają tylko w ten sposób. Można ich używać do płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Dodatkowo niektóre kasy fiskalne mają umożliwioną opcję płatności za pomocą systemów mobilnych. To duży krok, jeśli chodzi o kasy fiskalne. Każda poręczna kasa ma dodatkowo serwis. Dzięki temu w przypadku każdego typu uszkodzenia można bardzo szybko naprawić kasę. To ważne. Z reguły taki sprzęt jest objęty co najmniej czteroletnią gwarancję.

Takie kasy są obowiązkowe w wielu działalnościach gospodarczych. Oczywiście nie ma co się temu dziwić, ponieważ Urząd Skarbowy chce mieć papierowe potwierdzenie płatności. Dzięki temu łatwiej jest obliczać cenę produktu, ponieważ kasa fiskalna robi to automatycznie. Dodatkowo klient wie, że jego cena nie jest ustalana poprzez czynniki względne. Każdy z klientów ma taką samą cenę. Może ona ulec rabatowi, co także jest możliwe do wpisania na kasie fiskalnej. To zupełnie normalne w marketingu.