Przyciemnianie szyb samochodowych

Dla wielu posiadaczy modyfikowanych samochodów, przyciemnianie szyb jest jednym z najbardziej podstawowych elementów tuningu. Niewiele zakładów motoryzacyjnych oraz warsztatów samochodowych wykonuje jednak przyciemnianie wszystkich szyb, gdyż najpopularniejsze i najtańsze metody przyciemniania nie są zgodne z wymogami drogowymi, i mogą być używane wyłącznie na tylnych szybach bocznych. Tylko najbardziej renomowane warsztaty modyfikują szyby w taki sposób, by spełniały one wszystkie wymagania ustawowe.

Nowoczesne sposoby przyciemniania szyb w samochodach

profesjonalne przyciemnianie szyb w bytomiuFolie służące do przyciemniania szyb od dawna są najczęściej stosowanym i najtańszym sposobem na modyfikację wyglądu samochodu, choć jeszcze do niedawna służyły one wyłącznie jako element dekoracyjny. Nowoczesne folie, które pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu, niemal całkowicie wyparły wcześniejsze warianty z użycia, gdyż nowe wersje są całkowicie zgodne z przepisami drogowymi, oraz posiadają wiele cech niespotykanych w prostych, tanich foliach. W przeciwieństwie do najprostszych odmian, nowoczesne folie przyciemniające blokują światło ultrafioletowe oraz ograniczają wpływ promieni słonecznych na widoczność kierowcy, aczkolwiek nie przesłaniają samej widoczności i nie utrudniają kierowania pojazdem w taki sposób jak ma to miejsce w przypadku zwykłych barwionych folii. Są również trwalsze i wytrzymalsze, a wielu kierowców uważa iż wyglądają znacznie lepiej, gdyż po umiejętnym nałożeniu na szybę samochodu są całkowicie niewidoczne, i wyglądają niczym integralna jego część. Jednym z zakładów które zajmują się tego rodzaju modyfikacjami jest renomowany warsztat tuningu, oferujący profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu. Pracownicy warsztatu są kierowcami z wieloletnim stażem oraz ogromnymi entuzjastami tuningu pojazdów osobowych i sportowych, dlatego też instalacja folii przyciemniającej szyby jest tam bardzo podstawową usługą, zawartą w wielu różnych pakietach ulepszeń a ilość wariantów kolorystycznych, zwłaszcza bardzo popularnych odmian kontrastowych, oraz dodatków jakie mogą być zaaplikowane do przyciemnianej szyby jest bardzo imponująca.

Wszystkie folie przyciemniające są dopasowywane do konkretnego modelu samochodu, więc mogą być zamontowane na każdym pojeździe, nawet takim który nie przechodzi żadnych innych modyfikacji czy ulepszeń. Z racji iż nakładanie folii jest bardzo prostą czynnością, zazwyczaj trwa co najwyżej kilkanaście minut, z czego najwięcej czasu zabiera wycięcie folii i dopasowanie do konkretnej szyby.