Przytulna kawalerka z panelem szklanym

Każde mieszkanie można odremontować niskim kosztem w taki sposób, aby prezentowało się nieco bardziej nowocześnie. Wystarczy po prostu odrobina kreatywności i pomysłu na to, jaki chcielibyśmy uzyskać efekt końcowy. Ja zainspirowałam się przepięknymi rzeczami, które niespodziewanie odnalazłam w ogromnym sklepie posiadającym w ofercie artykuły remontowe oraz dekoracyjne.

Użyteczność paneli szklanych

panele szklaneCałkiem niedawno zakupiłam po okazyjnej cenie niewielką kawalerkę. Mieszkanie jest ulokowane w fantastycznym miejscu z którego mam wszędzie blisko, a w dodatku nieopodal mojego bloku znajduje się przystanek autobusowy. Mieszkanie jednak nie należało do tych najbardziej zadbanych toteż musiałam się nieco wysilić, aby urządzić swoje gniazdko w modnym i nowoczesnym, a jednocześnie przytulnym stylu. Długo głowiłam się nad tym, jak połączyć ze sobą ciepłą, domową atmosferę z nowoczesnymi rozwiązaniami w taki sposób, aby oba aspekty połączyły się w jedną i spójną całość. Odpowiedź na mój problem znalazłam jednak w sklepie z artykułami remontowymi oraz dekoracyjnymi. Spacerując wśród uliczek wielkie hali, wypełnionych różnorodnymi tapetami, żaluzjami i im podobnymi znalazłam panele szklane. Były to długie panele o różne szerokości zawierające różnorodne nadruki. Niektóre z nich były tematyczne i posiadały nadruk np. ziarenek kawy, lub ostrych papryczek chili. Takie panele doskonale mogły zdać swój egzamin w kuchni, a z kolei te z motywami kwiatowymi i jasnymi rewelacyjne nadawały się do łazienki. Jeden z paneli przedstawiał piękną panoramę miasta nocą i pomyślałam, że rewelacyjnie będzie on pasował do mojego małego mieszkanka. Chciałam go umieścić na najszerszej ścianie, aby kolorystycznie przełamał nieco ciepły wystrój mojego mieszkania. W taki sposób osiągnęłam świetny i nowoczesny efekt, który jednocześnie nie zaburzał mojego poczucia estetyki oraz przytulnego wystroju. Kiedy nocą zapalałam lampy podświetlające mój panel, efekt wręcz dodawał ciepłej atmosfery. Mogę zatem uznać, że zakup szklanego panelu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Wszyscy moi znajomi, których zaprosiłam na parapetówkę byli zachwyceni mieszkaniem, a w szczególności moim szklanym panelem. Byli w szoku kiedy powiedziałam im, że nie trzeba robić specjalnych zamówień ponieważ takie panele dekoracyjne można znaleźć w sklepach remontowych lub oczywiście w internecie. Mój przyjaciel, który zna się dobrze na sztuce stwierdził nawet, że panel doskonale likwiduje efekt pustej ściany, a jednocześnie nie sprawia, że mieszkanie wydaje się mniejsze.