Psychiatrzy dziecięcy z Łodzi

Zaburzenia psychiczne mogą pojawiać się zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci młodzieży. Do typowych zaburzeń wieku dziecięcego należą między innymi Zespól Nadpobudliwości Psychoruchowej  czyli w skrócie ADHD, autyzm wczesnodziecięcy oraz zaburzenia zachowania. Warto jednak dodać, że u nawet małych dzieci może wystąpić depresja oraz schizofrenia. Niepokojące objawy powinny skłonić opiekunów do jak najszybszej wizyty u specjalisty.

Psychiatrzy dziecięcy pomagają w nagłych przypadkach

psychiatra dziecięcy łódźDzieci i młodzież mogą potencjalnie cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Depresja i nerwica u coraz młodszych dzieci staje się społecznym problemem. Dzieci nie radzą sobie ze stresem w szkole, często zmagają się też z presja ze strony rówieśników. Warto również podkreślić, że sporym problemem są coraz liczniejsze przypadki zaburzeń rozwojowych wśród najmłodszych. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz przetworzona żywność mogą prowadzić do rozwoju autyzmu u dzieci. Gdy tylko zauważymy u swojego dziecka niepokojące objawy, powinniśmy udać się do specjalisty. Pomoże nam wykwalifikowany psycholog oraz psychiatra dziecięcy Łódź to miasto, w którym przyjmuje mnóstwo lekarzy o tej specjalności. Posiadają oni szeroką wiedzę z zakresu psychiatrii ogólnej, dziecięcej oraz pediatrii. Nieobca im również psychologia rozwojowa oraz kliniczna. Psychiatra dziecięcy zawsze na początku przeprowadza z rodzicami dokładny wywiad kliniczny. Wypytuje o dotychczasowy rozwój dziecka, przebyte choroby oraz relacje rodzinne. W razie zaistniałej potrzeby psychiatra dziecięcy może skierować małego pacjenta na dodatkową konsultację u psychologa dziecięcego. Psychiatrzy w dużej mierze zajmują się prowadzeniem terapii farmakologicznej. W razie potrzeby przepisują leki uspakajające, przeciwdepresyjne lub przeciwpsychotyczne. W przypadku małych pacjentów dawka leku powinna być zmodyfikowana. Trzeba na bieżąco obserwować swojego pacjenta, czy nie występują objawy uboczne. Zwykle farmakoterapia dziecka powinna być połączona z psychoterapią.

Psychiatrzy dziecięcy zajmują się leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych występujących u dzieci oraz młodzieży. Zazwyczaj stosują oni leczenie farmakologiczne. Dokonują rzetelnej diagnozy nozologicznej i różnicowej. Rodzice powinni szczególnie mieć się na baczności, gdy u ich dziecka występuje opóźniony rozwój mowy, a ponadto dziecko nie nawiązuje kontaktu z innymi ludźmi. Dzieci mogą być również nadpobudliwe i lub nadmiernie lękliwe.