Rejestrator jazdy w samochodzie

 

Jeszcze parę lat temu urządzenie GPS było rzadkością. Jednak obecnie nawigacja to podstawowe wyposażenie naszego samochodu. Dużą popularnością cieszą się również rejestratory samochodowe. Z pewnością kamerki mają wiele zalet, chociaż zdarza się słyszeć opinie, że jest to kolejny, zbędny gadżet, przynoszący więcej zabawy niż pożytku.

Czy posiadanie rejestratora ma zalety?

dyskretny rejestrator samochodowy wifiW ostatnich czasach na polskich drogach dochodzi do coraz większej liczby wypadków. Część z kierowców zdecydowała w swoich autach zainstalować rejestratory jazdy, które wcześniej pojawiały się jedynie w samochodach zawodowców bądź organów władzy. Od niedawna stały się tak popularne, że statystyczny Kowalski używa go nawet w drodze do osiedlowego sklepu. Zwiększone zainteresowanie i pewnego rodzaju moda na poręczne kamery instalowane w samochodach to przede wszystkim potrzeba posiadania twardych dowodów w przypadku wypadku drogowego, dużej dostępności oraz przystępnych cen urządzeń.  Zwolennicy kamerek samochodowych są zdania, że urządzenie zapewnia pewien rodzaj bezpieczeństwa. W większości przypadków na filmie można zobaczyć, kto jest sprawcą wypadku, czy też co było jego przyczyną. Używanie rejestratorów jazdy w samochodzie nie jest zabronione prawnie. Nagranie z kamery internetowej może pełnić funkcję dowodu w sprawie sądowej lub może ułatwić wyjaśnienie sporu z ubezpieczycielem. Materiał taki może być pomocny przy udowodnieniu swojej niewinności w sprawie o wykroczenie lub przy udowodnieniu winy innego uczestnika ruchu drogowego. Warto także wiedzieć, iż nagranie z wydarzenia przedstawiane jako dowód w sprawie często podlegać będzie dodatkowej weryfikacji przez sąd i nie jest traktowane jako niepodważalny dowód w sprawie. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to nowoczesny rejestrator samochodowy wifi będzie świetnym rozwiązaniem. Czynnikami przemawiającymi za zakupem tego typu sprzętu jest obecnie stosunkowo niska cena, łatwa obsługa oraz ich powszechna dostępność. Przy wyborze urządzenia warto kierować się jego funkcjami i wybierać te na jakich zależy nam najbardziej. Najważniejszą cechą urządzenia jest szerokokątna kamera. Ważnym walorem sprzętu jest również możliwość zapisu daty i czasu. Dodatkowy atut stanowi wysoka rozdzielczość sprzętu. Im lepsza, tym jakość zapisu będzie wyższa.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów rejestratorów. Ich ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Przy wyborze warto pomyśleć, czy nasze urządzenie będzie często używane. Jeśli jesteśmy kierowcami zawodowymi, rejestrator jest niezbędnym wyposażeniem auta. Spędzając dużo czasu na drodze, ryzyko kolizji jest większe. Zatem należy postawić na bezpieczeństwo podczas jazdy.