Rekrutacja pracowników z Azji

Zapewne każdy z Państwa zdążył zauważyć, że obecnie z naszego kraju mnóstwo osób wyjeżdża do pracy za granicę. Niektóre osoby po takim wyjeździe decydują się nawet na pozostanie poza granicami naszego kraju na stałe. Z punktu widzenia tych osób jest to często dość dobra decyzja ale należy wziąć pod uwagę również fakt jaki ma ona wpływ na naszą gospodarkę. W naszym kraju często kształcą się młodzi ludzie, w których niejednokrotnie rząd inwestuje przeznaczając najróżniejsze stypendia. Następnie te osoby pracują na sukces innego kraju. 

Polecane agencje rekrutacyjne

pracownik z NepaluPolskie firmy mają ostatnimi czasy naprawdę sporo problemów związanych z brakiem chętnych do pracy. Z najnowszych statystyk wynika, że najbardziej pożądanymi pracownikami są ci, którzy wykonują z reguły proste prace fizyczne. Mowa tutaj głównie o takich zawodach jak budowlaniec, cieśla szalunkowy, spawacz czy też pracownik produkcji. Osoby posiadające przysłowiowy fach w ręku wolą wybrać pracę dla zagranicznego przedsiębiorcy ponieważ dzięki temu ich wypłaty mogą być nawet kilkakrotnie wyższe od tych jakie otrzymywali w Polsce. Dla polskich przedsiębiorców takie wyjazdy to prawdziwy problem. Okazuje się często, że jedynym rozwiązaniem by firmy przetrwały jest zatrudnianie obcokrajowców. Do naszego kraju coraz częściej przyjeżdżają obywatele Ukrainy, Gruzji czy Rumunii. Jednak jak się okazuje, również oni są kuszeni zarobkami zagranicznymi. W związku z tym problem staje się jeszcze poważniejszy. Ostatnimi czasy dość modne stało się zatrudnianie osób pochodzących z głębi Azji. Mowa tutaj o pracowników z Indii, Nepalu czy Bangladeszu. Szczególnie pracownik z Nepalu jest dość często w polskich firmach chwalony za swoją uczciwość i sumienność w wykonywaniu powierzonych mu zadań. Niekiedy zdarza się nawet tak, że do naszego kraju z Azji przylatują pracownicy dość dobrze wykwalifikowani. Często są to bardzo doświadczeni budowlańcy czy też spawacze. Jednak zdecydowana większość to osoby, które potrafią wykonywać proste fizyczne prace. Jednak szybko się uczą nowych zawodów.

Na dzień dzisiejszy w Polsce działają już nawet specjalne agencje rekrutacyjne, które na co dzień zajmują się sprowadzaniem do Polski pracowników z Azji. Kontaktując się z taką agencją koniecznie będziemy jednak musieli sprecyzować jakiego pracownika poszukujemy. Warto również mieć na uwadze to, że najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie z takim pracownikiem długoletniej umowy. Często jednak sami pracownicy o to zabiegają by czuć stabilność finansową.