Renomowany salon fotowoltaiczny z Włocławka

 

Elektrownie słoneczne nie należały do zbyt rozpowszechnionych instalacji prądotwórczych, i na świecie działało ich zaledwie kilkadziesiąt. Częściej niż rzadziej okazywało się jednak, iż znacznie przewyższały konwencjonalne instalacje poziomem generowanej energii, aczkolwiek nie generowały zanieczyszczeń i nie wpływały negatywnie na okoliczne środowisko. Nowa elektrownia, jaką tworzyliśmy od kilku miesięcy miała być jedną z pierwszych tego typu instalacji na dużą skalę.

Panele słoneczne z salonu we Włocławku

panele fotowoltaiczne we WłocławkuDo osiągnięcia wymaganego poziomu generacji energii elektrycznej w obiekcie o dość ograniczonej skali wymagane było jednak zastosowanie najnowocześniejszej generacji paneli fotowoltaicznych, posiadających najwyższy poziom konwersji światła na energię. Panele tego rodzaju były dość trudne do dostania, gdyż należały do urządzeń kosztownych, poszukiwanych przez osoby które planowały modernizację ekstensywnej instalacji, lub właśnie potrzebowały takowych do stworzenia dużej infrastruktury. Jeden ze znanych nam salonów ze sprzętem fotowoltaicznym, działający we Włocławku, posiadał właśnie takie panele w ofercie. Owy salon obsługiwał bowiem przede wszystkim duże zakłady przemysłowe oraz obiekty wymagające własnego zasilania, dlatego też zajmował się przede wszystkim sprowadzaniem urządzeń nowoczesnych i bardzo zaawansowanych. Kilka poprzednich zamówień na wykonywane projekty składaliśmy właśnie w owym salonie, a z racji iż były one zrealizowane w bardzo fachowy sposób, zdecydowaliśmy się po raz kolejny zamówić panele fotowoltaiczne we Włocławku. Zamówienie o tych rozmiarach musiało być niemal w całości sprowadzone od producenta, gdyż salon nie posiadał tak dużych ilości paneli, oraz wszystkich podzespołów do sprawnego ich działania na stanie magazynowym. Zamówienie jednak nie trwało długo, gdyż już po tygodniu od jego złożenia zostaliśmy powiadomieni iż panele dostarczono do magazynu salonu.

Odbiór osobisty z salonu był oczywiście najtańszą metodą realizacji zamówienia, aczkolwiek salon prowadził również własne dostawy, zwłaszcza jeśli obejmowały one zamówienia hurtowe, takie jak nasze. Pracownicy salonu zachowywali podczas dostaw najwyższą możliwą ostrożność, zwłaszcza w trakcie załadunku i rozładunku paneli, które mogły łatwo ulec uszkodzeniu podczas takich czynności. Wszelkie usterki mogące powstać podczas transportu były więc niemal niespotykane, a gdyż już jakaś miała miejsce, wadliwy panel czy element instalacji mógł być natychmiastowo nieodpłatnie wymieniony.