Rodzinny pobyt tylko w Szczawnicy

Szczawnica to jedno z wielu miejsc wypoczynkowych w Polsce, gdzie można udać się razem z rodziną. Do wspólnego odpoczynku zachęca na pewno mnogość atrakcji przygotowana zarówno dla młodszych, jak i starszych. Pobytom grupowym sprzyja także obecność znakomitej bazy noclegowej z licznymi wieloosobowym pokojami, a dla szczególnie ceniących wygodę – niewielkie samodzielne obiekty do wynajęcia z kilkoma odrębnymi pomieszczeniami do spania. 

Sposoby na rodzinne spędzanie czasu, wygodne noclegi

rodzinne noclegi - SzczawnicaPo Szczawnicy i jej okolicach można wędrować pieszo, jeździć konno, na rowerze, a także pływać kajakiem. W turystycznym zapleczu znajdą się liczne miejsca użyczające przybyłym zarówno sprzętu, jak i zwierząt. Z miejsca bazowego można udać się na wycieczkę po okolicznych zamkach, a nawet odbyć rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Amatorzy poznawania obcych miejsc – mogą skorzystać z szansy na przekroczenie granicy ze Słowacją na pobliskim przejściu granicznym. Wielbiciele dobrej muzyki – wziąć udział w licznych eventach, na które przybywają nie tylko gwiazdy z Polski, lecz także z innych państw. Najważniejszą atrakcją Szczawnicy jest jednak sam pobyt w pięknej  i niezwykle malowniczej okolicy górskiej, kontakt z uzdrawiającym mikroklimatem, okazja skorzystania z terapii poprawiających stan zdrowia nie tylko chorych, lecz także po prostu wyczerpanych i strudzonych. Liczne źródła zachęcają do picia niezwykłych wód mineralnych, których dobór może wykonać dla nas tutejszy lekarz. Szczawnica to również, a raczej – przede wszystkim słynne w Polsce i za granicą Inhalatorium, gdzie można skorzystać z różnorodnych zabiegów polegających na wziewaniu mgiełki rozpylanonych substancji. Po zapoznaniu się z okolicą lub odbyciu terapii – można przyjemnie spędzać czas z rodziną w wygodnym lokum. Rodzinne noclegi – Szczawnica dysponuje ich ogromną liczbą – to nie tylko hotele i pensjonaty, to także znakomicie wyposażone domki dla letników, które zachwycają estetycznym i przytulnym wykończeniem zewnętrznym oraz wystrojem, zasobnością urządzeń RTV i AGD, przekonują swobodą i niezależnością w czasie pobytu oraz lokalizacją blisko miejsc ważnych z punktu widzenia turysty.

Wyjazd rodzinny to często prawdziwe wyzwanie. Kłopot stanowi na pewno dobór atrakcji pod względem wieku i zainteresowań wszystkich uczestników, a także znalezienie noclegu. Szczawnica na pewno spełnia warunki miejsca wypoczynkowego dla kilku pokoleń. Przekonuje nie tylko uniwersalnością rozrywek, walorami zdrowotnymi, lecz także znakomitym zapleczem obiektów mieszkalnych dla wszystkich odwiedzających.