Rzut oka na folię Red Snake

Folia grzewcza w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie wkroczyła na rynek systemów grzewczych. Jest uważany za podstawową alternatywę dla elektrycznych systemów grzewczych. Wiele osób natychmiast zmiotło folię grzewczą, ponieważ nie wierzyło, że będzie to skuteczny zamiennik. 

Czym charakteryzuje się folia grzewcza Red Snake?

Red Snake z KoszalinaPonieważ podstawowa technologia wciąż ewoluuje, folia grzewcza, taka jak Red Snake z Koszalina wielokrotnie okazywała się w pełni realną alternatywą dla tradycyjnych opcji ogrzewania budynków. Ma również możliwość zapewnienia wielu zalet ogrzewania elektrycznego, które nie może się równać. Jedną z natychmiast zauważalnych korzyści są ogólne koszty operacyjne związane z folią. Ogólnie rzecz biorąc, charakteryzuje się o 30 procent niższym kosztem niż tradycyjne ogrzewanie elektryczne i 60 procent niższym kosztem niż kotły olejowe. Chociaż początkowa instalacja może być kosztowna w niektórych przypadkach, długoterminowe korzyści finansowe mogą z łatwością uzasadnić jednorazowe koszty instalacji. Kolejną zaletą folii grzewczej jest jej rozmiar. Jest niezwykle smukły, co nie tylko ułatwia montaż, ale także zmniejsza wagę budynków. Zmniejszenie ciężaru budynku może przynieść znaczne korzyści w całym okresie jego użytkowania, ponieważ fundament jest mniej obciążany i poddawany mniejszemu naciskowi. Zmniejsza to ryzyko pękania, łamania i zatonięcia. Niektórzy eksperci zauważają, że folia może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Na podstawie wyników kilku eksperymentów wykazano, że folia podpodłogowa może poprawić jakość powietrza o ponad 80 procent w ciągu dwóch godzin pracy. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie naraża ciała ludzkiego na promieniowanie elektromagnetyczne związane z elektrycznymi systemami grzewczymi. Ponadto podczas procesu ogrzewania nie powstają spaliny ani hałas. Ułatwia to spanie, jednocześnie zapewniając funkcję antybakteryjną. Często pomijanym powodem, dla którego warto rozważyć folię, jest to, że zapewnia ona bardzo wydajne możliwości szybkiego nagrzewania. Większość elektrycznych systemów grzewczych ma określone ograniczenia dotyczące szybkości ogrzewania domu lub budynku. Dzieje się tak, ponieważ są napędzane przez pojedynczy grzejnik lub kocioł. W przypadku folii grzewczej nie stanowi to problemu, ponieważ każda metr kwadratowy folii niezależnie dostarcza więcej ciepła do przestrzeni. Im większe pomieszczenie, tym więcej będzie ogrzewania. 

O ile folia grzewcza najczęściej kojarzy się z umieszczeniem jej pod podłogą, równie skuteczna jest w suficie lub ścianach. Ułatwia to montaż i ubezpieczycielom każdy dom w budynku, niezależnie od ich wieku, jest potencjalnym kandydatem na tego typu system grzewczy.