Sanatoria i ośrodki wypoczynkowe w Ustce

Chociaż większości osób Ustka kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem i smażeniem się na plaży, to jest to miejscowość, w której turystów można spotkać przez cały rok. Po sezonie, kiedy temperatury spadają, a spacerujący mogą liczyć na większą dawkę jodu najlepsze ośrodki wypoczynkowe są opanowywane przez kuracjuszy lokalnych uzdrowisk. Możliwość odbycia urlopu zdrowotnego w tak urokliwych okolicznościach natury sprawia, że Ustka staje się ulubionym kierunkiem zapracowanych kuracjuszy, którzy szukają spokoju poza sezonem.

Szukamy najlepszych ośrodków wypoczynkowych

najlepsze ośrodki wypoczynkowe w ustceW Ustce można liczyć na podreperowanie zdrowia w przypadku problemów reumatologicznych, ortopedyczno-kostnych, układu oddechowego oraz układu krążenia. Na rehabilitację mogą także liczyć dotknięci chorobami zawodowymi. Przyjazna okolica natomiast zachęca do spacerów, które korzystnie wpływają zarówno na problemy z układem ruchowym, jak i minimalizują wpływ stresu. Te ostatnie warto uskuteczniać zarówno po nadmorskiej promenadzie, portowym molo, jak i do nieco oddalonego Orzechowa, gdzie jest przygotowana około półgodzinna ścieżka edukacyjna wykluczająca jarmarczne rozrywki i oddająca spacerowicza w ręce matki natury. Nie jest tajemnicą, że najlepsze ośrodki wypoczynkowe w ustce to te, które mają w swojej ofercie pobyty sanatoryjne. Jednak nawet mniejsze ośrodki są warte odwiedzenia. Bogate w jod powietrze zachęca do spacerów na podreperowanie zdrowia. Natomiast duże kompleksy sanatoryjne zapewniają także tak zwane pobyty dzienne, podczas których można skorzystać z oferty rehabilitacyjnej czy gabinetów odnowy biologicznej. Szczególną okazją jest udział w zajęciach prowadzonych na basenie, gdzie można popracować nad schorzeniami stawów. Dla osób, które decydują się na zabranie małżonków na czas turnusu, przygotowano również ofertę odnowy biologicznej, która pozwala na zagospodarowanie czasu gdy towarzysz lub towarzyszka podróży będzie oddawać się zabiegom leczniczym.

Różnorodność wszelkich rozrywek dostępnych podczas pobytu w Ustce każda chwila będzie zagospodarowana. Już sam spacer do portu jest ciekawym doświadczeniem. Obserwacja życia na niewielkiej przystani jest bardzo zajmująca, a przy okazji można odkryć fantastyczne miejsce, w którym można zjeść świeżą rybę. Ponadto potańcówki organizowane na Dragonie zapisały się w historii miasta jako niebanalne, podobnie jak rejsy, jakie świadczy za dnia. Jednak najciekawszym pomysłem jest spacer mobilną kładką, który cieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci.