Sklep dla graczy małych i dużych

Grami planszowymi interesuję się od dziecka. Już jako mały chłopiec, grałem z rodzicami w pierwsze, wtedy dość proste, gry planszowe, i w miarę upływu czasu owa fascynacja nie zmalała. Wręcz przeciwnie, im dalej zagłębiałem się w ten temat, tym więcej ciekawych i interesujących tytułów poznawałem, czerpiąc ogromną radość z testowania ich w praktyce. Nawet ślub i pojawienie się syna nie odsunęło mnie od pasji, a wręcz przeciwnie. Żona również była wielką miłośniczką gier planszowych, ucząc syna grać jak tylko był na tyle duży, by zrozumieć o co chodzi.

Sklep z grami dla całej rodziny

duży sklep z grami planszowymiJedynym minusem, jaki zawsze przeszkadzał mi w rozwijaniu pasji był brak porządnego sklepu z grami w moim miasteczku. Najbliższy duży sklep z grami planszowymi był w miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów, więc każde zakupy był wyprawą na co najmniej całe popołudnie. Oczywiście było kilka sklepów które miało na stanie jakiś wybór planszówek, a zawsze pozostawała możliwość zamówienia takowych przez internet, choć wolałem zawsze obejrzeć daną grę, a tym bardziej wypróbować, zanim ją kupię. Wielu z moich znajomych, z którymi grywaliśmy często wieczorami, miało podobne zdanie. Często przewijały się propozycje by założyć własny sklep na miejscu. Z początku były to tylko luźne propozycje rzucane często żartem, ale z czasem zaczęliśmy je traktować coraz bardziej poważnie. Nie dość że moglibyśmy wtedy rozwijać swoją pasję bez przeszkód, to jeszcze mieć pracę którą autentycznie każdy z nas by polubił. Nie minęło wiele czasu zanim zabraliśmy się za organizowanie i tworzenie własnego sklepu. Udało nam się znaleźć atrakcyjną lokację w centrum miasta z niskimi kosztami wynajmu. Dzięki naszej wspólnej znajomości gier planszowych, udało nam się zapełnić półki dość szybko i ledwie po pół roku od pierwszych kroków, sklep został otwarty. Jako starzy gracze, wiedzieliśmy co przyciąga ludzi w planszówkach, dlatego oprócz zwykłego sklepu, wprowadziliśmy wiele atrakcyjnych dodatków.

Cotygodniowe turnieje gier bitewnych, nauka grania w planszówki, warsztaty malowania czy eventy skierowane dla całej rodziny przyciągały zarówno nowych klientów, a także starych graczy. Ku naszemu wielkiemu zadowoleniu, sklep przyciągnął również najmłodszych pasjonatów gier planszowych, którzy przychodzili z rodzicami by pograć wspólnie, czy też zaopatrzyć się w gry które przypadły im do gustu. Również dział z grami dla najmłodszych musieliśmy nieco poszerzyć, z racji dużego zainteresowania, ale był to tylko dodatkowy plus dla sklepu.