Skuteczna i bezpieczna hirudoterapia

Po wielu latach przerwy medycyna alternatywna ponownie wróciła do łask. Nie stanowi ona odrębnej metody leczenia lecz jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych terapii. Coraz więcej osób przekonuje się do naturalnych metod leczniczych, szczególnie są to osoby ciężko chore lub w stanie terminalnym. Oni chwytają się różnych sposobów aby uzyskać jakąkolwiek poprawę stanu zdrowia i zyskać nadzieję na wyleczenie. Kuracje te nie odbywają się w przypadkowych miejscach lecz w profesjonalnych poradniach i gabinetach. Przeprowadzane również są pod fachowym okiem odpowiednio przeszkolonych i przygotowanych terapeutów.

W czym pomoże nam hirudoterapia? 

profesjonalna hirudoterapia - warszawaNiekonwencjonalne terapie przyciągają coraz więcej zainteresowanych tego rodzaju medycyną osób. W ostatnim czasie szczególnie hirudoterapia cieszy się powodzeniem. Leczenie pijawkami praktykowane było już w starożytności i przynosiło bardzo dobre efekty. Również w chwili obecnej jest grono osób systematycznie korzystających z tego typu zabiegów, a pomagają praktycznie na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Dostarczone do organizmu enzymy działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie. Przeprowadzone w ostatnim czasie obserwacje i badania dają duże nadzieje osobą cierpiącym na schorzenie onkologiczne, bowiem okazało się że działają również przeciwnowotworowo. Jeśli więc interesuje nas profesjonalna hirudoterapia – Warszawa z cała pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Funkcjonujące tam gabinety medycyny alternatywnej specjalizują się w leczeniu pijawkami i mogą się pochwalić dużymi osiągnięciami w tym zakresie. Zabieg trwa w zależności od potrzeby około godziny , ale o jego czasie i przebiegu decyduje specjalista. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, wystarczy odrobina czasu oraz powstrzymanie się od spożywania ostro przyprawionych potraw, cebuli czy czosnku. Ważną rzeczą jest również to, aby przed zabiegiem nie używać żadnych drażniących zapachów, kremów, mydeł czy balsamów. Skóra powinna być czysta, zdrowa i bez żadnych uszkodzeń. Po zabiegu miejsce wkłucia zaopatrywane jest odpowiednim opatrunkiem a pacjent może spokojnie wracać do domu. Osoby szczególnie wrażliwe muszą wiedzieć iż ugryzienie jest całkowicie bezbolesne i przez cały zabieg nie odczuwa się żadnego dyskomfortu.

Medycyna alternatywna stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnych metod terapii. Uważam, że warto zainteresować się tym co oferuje i w razie konieczności skorzystać z pomocy. Najlepiej zrobić to w renomowanych poradniach mieszczących się w Warszawie. Kontakt do nich znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Koszt nie jest duży a poza tym wszyscy mamy świadomość tego że nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie.