Skuteczna maść na AZS

 

Choroby dermatologiczne to coraz częściej diagnozowane jednostki chorobowe. Wielu z nas doświadczyło problemów ze swoją skórą i skierowało swoje kroki do dermatologa. Ten nierzadko stawiał przykrą diagnozę – atopowe zapalenie skóry. Choroba ta objawia się zaczerwienionymi partiami skóry, które wywołują ogromny świąd i dyskomfort. Często osoby dotknięte tym schorzeniem mają wiele kompleksów, ponieważ zmiany skórne są widoczne przez innych ludzi, w związku z czym nierzadko zwracamy uwagę obcych osób.

Maści wspomagające leczenie atopowego zapalenia skóry

maści na atopowe zapalenie skóryJeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry to choroba ta może być łagodna jeśli zastosujemy odpowiednią pielęgnację. Okazuje się, że najważniejsza jest regularność. Tylko regularne stosowanie odpowiednich specyfików jest w stanie zmniejszyć lub też całkowicie zredukować objawy. Wśród takich specyfików na pierwszym miejscu są oczywiście te produkty, które stosujemy zewnętrznie, a więc maści. Wśród maści na atopowe zapalenie skóry możemy wyróżnić te, które zawierają substancje lecznicze i są wydawane jedynie na receptę, a także takie, które możemy kupić bez wizyty u lekarza. Te drugie mogą wywołać dużo mniej działań niepożądanych, dzięki czemu są dużo bezpieczniejsze. Bazują one zazwyczaj na wyciągach roślinnych o określonym działaniu. Przykładem są wyciągi z nagietka, wąkroty azjatyckiej, a także z konopi siewnych. W wyciągach tych możemy znaleźć duże ilości substancji o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu zaczerwienienie oraz objawy zapalenia miejscowego szybko znikną. W maściach znaleźć możemy również substancje nawilżające, takie jak gliceryna, pantenol, czy też kwas hialuronowy. Będą one również działały łagodząco i zmniejszać będą objawy choroby. Same maści dostępne są w opakowaniach o dużej objętości lub też możemy je kupić w niewielkich tubkach, aby przetestować ich skuteczność. Warto wiedzieć, że maści powinniśmy stosować na noc, ponieważ ich konsystencja jest nieco bardziej tłusta. Dzięki stosowaniu ich na noc możemy mieć pewność, że nie zabrudzą one dodatkowo naszych ubrań.

Jeśli chodzi o zakup takiej maści to możemy udać się do apteki lub też poszukać odpowiedniego produktu na własną rękę w sklepach internetowych. Wybierając tę drugą metodę możemy liczyć na znacznie większy czas, który będziemy mieli na zastanowienie się nad danymi preparatami, a także na dokładne przeanalizowanie składu preparatów. Możemy również poczytać o nich opinie na forach internetowych, czy też na stornach sklepów, które posiadają je w swojej ofercie.