Skuteczna witamina C

Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie się bronić przed większością wirusów i bakterii, ponieważ odporność buduje się każdego dnia. Jeżeli będzie ona słaba, to często będziemy chorować, dlatego warto ją skutecznie wzmacniać. Najlepszym sposobem na to jest dieta, która powinna być odpowiednio zbilansowana. To właśnie z pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Czym są wlewy witaminowe?

niedroga witamina C dożylnie w WarszawiePod wpływem działania promieni słonecznych, nasz organizm jest w stanie samodzielnie wytworzyć witaminę D, która jest bardzo ważna dla właściwego funkcjonowania. Jednakże nie jest ona najważniejsza. Jedną z kluczowych witamin, która bierze udział niemalże w każdym procesie zachodzącym w naszym ciele jest witamina C. Jest ona bardzo wrażliwa na działanie światła czy wysokich temperatur, a pod wpływem działania powietrza, się utlenia. Jej wchłanialność z pożywienia oscyluje na poziomie około pięćdziesięciu – sześćdziesięciu procent, więc jest to stosunkowo niewiele. Dlatego zalecane się regularne spożywanie każdego dnia owoców i warzyw, które zawierają duże dawki tej witaminy. Jest jednak bardziej skuteczny, a przede wszystkim szybszy sposób na uzupełnienie niedoborów witaminy C, który został zaczerpnięty z technik stosowanych w szpitalach. Niedroga witamina C dożylnie w Warszawie  jest aplikowana w wielu klinikach zdrowia i urody. To obecnie bardzo popularny sposób na wzmocnienie organizmu. Jeszcze kilka lat temu korzystali z niej przede wszystkim sportowcy, dla których liczy się czas regeneracji ciała, a ponieważ witamina C jest aplikowana dożylnie, to jej działanie odczuwalne jest niemalże błyskawicznie. W szpitalach taką drogą pacjenci są odżywiani, nawadniani i mają uzupełniane braki witamin i minerałów. Do żyły jest wbijana igła z kroplówką, której opróżnienie zajmuje kilkanaście minut. W tym czasie należy leżeć lub siedzieć nieruchomo. Po wykonanym zabiegu, można powrócić do codziennych czynności, ponieważ wlewy witaminowe nie wywołują skutków ubocznych.

Obecnie z wlewów witaminowych może korzystać każdy z nas. Jest to bezpieczna i szybka metoda na uzupełnienie niedoborów witamin, które mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu. Poza witaminą C, wlewy są wykonywane z innych składników, a także dostępne są gotowe kompleksy witaminowe, które mają na celu wzmocnić, oczyścić czy wspomóc regenerację po przebytej chorobie. Wiele klinik w Warszawie oferuje specjalne wlewy na kaca, które zawierają elektrolity i niezbędne do odtrucia witaminy.