Skuteczne zabezpieczanie karoserii

Każdy właściciel samochodu stara się dbać o to aby jego samochód zawsze wyglądał perfekcyjnie. Poruszając się zaniedbanym i brudnym samochodem wystawiamy sobie niezbyt dobrą wizytówkę. Natomiast sporo osób twierdzi, że odwiedzanie myjni załatwi sprawę. Trzeba jednak podkreślić, że myjnie są  w stanie pomagać nam tylko częściowo. W takich miejscach poradzimy sobie jedynie z usunięciem zabrudzeń ale już z zarysowaniami znajdującymi się na lakierze sobie nie poradzimy. 

Usuwanie zarysowań i ochrona lakieru 

zabezpieczenie lakieruWygląd samochodu świadczy w dużym stopniu o kierowcy, który się tym samochodem porusza. Po kilku latach użytkowania naszego pojazdu może dojść do tego, że na powierzchni lakieru powstaną zarysowania. Trzeba podkreślić, że lakier jest bardzo delikatny i w rzeczywistości do uszkodzenia lakieru może dojść bardzo szybko. W szczególności łatwo dochodzi do zarysowania w przypadku kontaktu lakieru z kamieniami, które niejednokrotnie wylatują spod kół innych uczestników ruchu. Na ten moment dostępne są ciekawe metody pozwalające na przywracanie lakierowi dawnego wyglądu oraz na jego dodatkowe zabezpieczanie. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zabezpieczenie lakieru to obecnie lakier samochodowy najczęściej chroni się przy użyciu specjalistycznych powłok. Najbardziej cenione są powłoki ceramiczne oraz kwarcowe. Udając się z naszym samochodem do firmy detailingowej będziemy mogli liczyć na to, że przeprowadzona zostanie weryfikacja stanu naszego lakieru oraz wybranie odpowiedniej metody. Nakładanie powłoki ceramicznej poprzedzane jest zawsze dokładnym umyciem pojazdu. Ważne jest też to aby lakier przed nakładaniem powłoki ceramicznej był nie tylko czysty ale również i suchy. Proces nakładania powłoki ceramicznej jest dość złożony. Nie należy nastawiać się na to, że powłokę ceramiczną nałożymy w krótkim czasie. Zdarza się czasami tak, że ten proces trwa nawet kilka dni. Poszczególne etapy mogą zajmować nawet kilka godzin. Dodatkowo trzeba też odczekać odpowiednią ilość czasu aby powierzchnia powłoki ochronnej wyschła. 

Ogólnie rzecz biorąc powłoki ochronne mogą naprawdę skutecznie ochraniać lakier. W szczególności dużym uznaniem cieszą się powłoki ceramiczne. Dzięki nim lakier może być chroniony przez okres nawet pięciu lat. Nie jest też prawdę twierdzenie, że powłoki ceramiczne można stosować jedynie na nowych samochodach, które pokryte są nową wersją lakieru. Z powodzeniem ochraniać można również lakier znajdujący się na samochodach starszych, których wygląd chcielibyśmy odświeżyć.