Skuteczność sprawdzonej metody iniekcji krystalicznej

Wilgoć jest zjawiskiem znanym, ale czy do końca poznanym? Jej powodami są nie tylko ulewy. Często my sami jako mieszkańcy domów możemy przyczyniać się do jej powstawania. Wilgoć ma tendencję do wnikania między struktury ścian. Zjawisko takie może być zagrożeniem dla naszego zdrowia lub nawet życia. Niestety na początku proces przemakania ściany jest niezauważalny, dlatego kiedy to zauważymy, może być już za późno, aby samo założenie izolacji wystarczyło, mimo że również jest konieczne. Wówczas stosuje się osuszanie murów.

Efektywność stosowania sprawdzonej metody iniekcji krystalicznej

sprawdzona metoda iniekcji krystalicznejWilgoć obecna w ścianach ma tendencję do wiązania się z cząsteczkami cementu lub wapna, z których zbudowane są mury naszych domów. Niestety wówczas wilgoć zalega w ścianach i może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia. Do powstawania wilgoci przyczyniają się nie tylko warunki środowiskowe czy klimatyczne, ale także domownicy przez sposób, w jaki korzystają z łazienki lub kuchni. W łazience para wodna może się zagnieżdżać w ścianach po obfitej kąpieli lub długo trwającym prysznicu. W kuchni często gotujemy, a gotująca się zupa czy nawet zwykła woda do herbaty powodują powstawanie pary wodnej, która zachowuje się podobnie jak w przypadku łazienki. Przemoknięte ściany mają również osłabioną strukturę ze względu na to że woda wiążąca się z cementem powoduje ubytki w murach. Ubytki te są spowodowane tym, że w jednym miejscu woda skupia cząsteczki cementu oraz wapna, kosztem tego, że w innym miejscu powstają ubytki. Sprawdzona metoda iniekcji krystalicznej pozwala na cofnięcie zjawiska wilgoci ściennej. Polega ona na tym, że przez przygotowane otwory ścienne wprowadza się do murów roztwór wapna i cementu w wodzie, jest to roztwór o wysokim stężeniu procentowym. Woda tworząc wilgoć w ścianach tworzy swoiste kanały. Z tych właśnie dróg korzysta roztwór cementu, więc rozchodzi się dokładnie w miejsca, gdzie wilgoć poczyniła największe ubytki oraz jest najbardziej zakotwiczona. Wzmacnia to ścianę oraz pozwala zredukować efekty wilgoci. Jest to szczególnie ważne kiedy ubytki są tak mocne, że mogą grozić dziurawieniem lub nawet zawalaniem się ściany.

Wilgoć jest zjawiskiem dość powszechnym. Kiedy ją zauważamy, jest już w zaawansowanym stadium. Samo zabezpieczenie się przed nią nie wystarczy, trzeba wówczas pozbyć się jej oraz jej efektów. Do tego celu najskuteczniejszym sposobem okazuje się być iniekcja krystaliczna, która pozwala na ponowne wzmocnienie murów oraz osuszenie ich, przez co zachowują one dobrą kondycję.