Skuteczny sposób rozwiązywania kryzysów w związku

W niemalże każdym związku, nawet tym w którym obie strony wydają się być do siebie dopasowane idealnie pod każdym względem, prędzej czy później może pojawić się problem nie do przeskoczenia. Kryzys, który nierzadko weryfikuje siłę naszego partnerstwa. Nie zawsze jesteśmy w stanie mu zaradzić i samodzielnie go rozwiązać przez co bywa, że dochodzi do rozstania, choć wcale nie musi tak być.

Jak uchronić związek przed rozstaniem?

psychoterapeuta dla parZ pewnością każdy z nas słyszał o czymś takim, jak terapia małżeńska. Określenie to kojarzy nam się głównie z czymś na wzór terapii rodzinnej podczas której psychoterapeuta stara się zaradzić poważnemu kryzysowi w małżeństwie. Ma to na celu oczywiście sprawić, aby małżeństwo przetrwało. Tymczasem taka terapia wcale nie musi być zarezerwowana tylko i wyłącznie dla małżeństw. W związkach nieformalnych także zdarzają się przeszkody nie do przeskoczenia, a wówczas podobnie, jak w przypadku małżeństw problem może nam pomóc rozwiązać właśnie psychoterapeuta dla par którego bez problemu znajdziemy w sieci. Na taką terapię możemy się udać z drugą połówką niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku już długie lata, czy na przykład dopiero co go zaczęliśmy. Ważnym jest to, aby obie strony tego chciały. Kryzysy w związkach są często powodem rozstań mimo, że obie strony darzą się ogromnym uczuciem. Problem jednak jest tak istotny i tak wielki, że nie jesteśmy w stanie go samodzielnie rozwiązać i przejść z nim do porządku dziennego. Rzutuje on wówczas na inne aspekty naszego związku nierzadko sprawiając, że zaczynamy się kłócić nawet o najmniejsze głupoty odsuwając się od siebie. Psychoterapia dla par pomoże nam rozwikłać nasze problemy związkowe, których nie jesteśmy w stanie zwalczyć i co najważniejsze sprawi też, że nasz związek będzie silniejszy niż dotychczas. Każdy pokonany kryzys w związku zbliża zawsze obie osoby do siebie jeszcze bardziej. Wspólne doświadczenia zawsze spajają dwie jednostki tym silniej im silniejsze są, a już w szczególności wówczas, gdy należą one do tych negatywnych.

Pokonując kryzys zyskujemy pewność, że naprawdę do siebie pasujemy. Ponadto podczas psychoterapii nauczymy się także wielu innych kwestii bardzo pomocnych w przyszłości jak chociażby lepszego zrozumienia dla sposobu w jaki nasz partner postrzega pewne rzeczy i w jaki też sposób patrzy na otaczającą go rzeczywistość. Mogąc lepiej zrozumieć drugą połówkę będziemy szybciej odgadywać w przyszłości dlaczego ktoś zachował się w dany sposób i będziemy także rozumieć to zachowanie przez co z pewnością unikniemy niejednej kłótni.